opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
Odkrywki Wielkopolska

Co dalej z elektrownią i kopalnią? Samorządowcy są pełni obaw

11 października 2015 min
(galeria fotografii)

Ta wiadomość zelektryzowała wszystkich. W miniony piątek stanowisko straciła wieloletnia prezes ZE PAK – Katarzyna Muszkat, a wraz z nią wiceprezesi.

Zaskoczenie, ale też obawy towarzyszą samorządowcom po zmianie zarządu w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Ta wiadomość zelektryzowała wszystkich. W miniony piątek stanowisko straciła wieloletnia prezes ZE PAK – Katarzyna Muszkat, a wraz z nią wiceprezesi. To nie mogło pozostać bez komentarzy władz Wielkopolski, powiatu konińskiego i miasta. - Jestem zaskoczony. Niedawno byłem na Dniu Energetyka i nie było żadnych sygnałów, że ta zmiana może nastąpić. W tej sytuacji jest zaskoczenie i niepewność co dalej – mówi wojewoda Piotr Florek. - Może być lepiej, albo gorzej, albo tak samo. Nie znam nowego zarządu, więc trudno mi się wypowiedzieć – dodaje.

Starosta koniński Stanisław Bielik do zmian w elektrowni podchodzi z nadzieją. Chociaż podkreśla, że czasy w gospodarce są ciężkie. - Kopalnia przeżywa trudny okres związany z wydobyciem węgla i uruchomieniem nowych odkrywek. Ale wielkiej alternatywy co do rozwoju regionu nie widzę. Elektrownia i kopalnia są w dalszym ciągu znaczącymi przedsiębiorstwami. Chciałbym sobie życzyć, żeby te zmiany poszły w dobrym kierunku, żeby przemysł miał silną pozycję – mówi Stanisław Bielik. - Obawy są, ale jestem optymistycznie nastawiony – dodaje.

Na pierwszy ruch nowego zarządu ZE PAK czeka również prezydent Józef Nowicki. Jak podkreśla, decyzji właściciela i zmian personalnych komentować nie chce, ale chciałby się spotkać z następcą Katarzyny Muszkat. - Będę bacznie obserwował jakie będą pierwsze kroki nowych władz. Mam nadzieję, że jedne z pierwszych będą wiodły do magistratu. Oczekuję na to i jestem gotów do rozmowy – mówi Józef Nowicki.

Jakie są plany nowych władz wobec elektrowni i kopalni? Tego póki co nie wiadomo. 

 

tytul: Mieszkańcy Wielkopolski nie chcą kopalni odkrywkowej. Protestowali w Warszawietytul: Solidarność chce kopalni w Gubinietytul: Czeski minister środowiska dopytuje o Turów i Bogatyniętytul: Solorz do roboty za 1500 złtytul: Rolnicy nie będą musieli co roku przedłużać umów dzierżawy gruntówtytul: Marszałek Polak do Dziadek: Nie tylko lasy i jeziora, ale i surowce [POLEMIKA] tytul: TVP INFO: Protest przeciw odkrywce w  gminach południowej Wielkopolskitytul: Rolnicy nie chcą kopalni węgla brunatnego
view_list  inne artykuły z tematu Odkrywki Wielkopolska:
mh

odkrywki.php: Kilka fotek z Bułgarii

Zapadające się podwórka, straty górnicze w budynkach. Tak wygląda miasto w Unii Europejskiej, na zachodzie Bułgarii – Pernik.

mh

odkrywki.php: Relacja: Obóz klimatyczny w Nadrenii

EKO-UNIA na Obozie klimatycznym koło odkrywek i elektrowni na węgiel brunatny w Nadrenii

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.