opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
Atom

Trupią głową przeciwko węglowi brunatnemu

10 sierpnia 2015 min
(galeria fotografii)

8 sierpnia pod Elektrownią Jaenschwalde odbył sie protest przeciwko funkcjonowaniu odkrywek i elektrowni na wegiel brunatny.

 Wzięlo w nim udział ok tysiaca demostrantów w Niemiec, Polski i Czech, którzy sformułowali trupią czaszkę przed gigantycznymi chłodniami elektrowni.

W proteście uczestniczyła  wrocławskia ekipa z EKO-UNII, uczestnicy Koalicji "Rozwoj Tak. Odkrywki Nie" z gmin Babiak, Lubin, Gubin , Brody, Zielona Góra, Warszawa, Wielkopolski i Kujaw i Brukseli.

Na protest przybył po 14 dniach, przejechawszy 600 km z miejscowości Brunszwik w środkowych Niemczech, kilkudziesięcio osobowy rajd rowerowy.

Obrońcy węgla brunatnego zorganizawali nad brzegiem odkrywki Janschwalde zlot motocyklistów.

Inf R. Gawlik

Wieczorem 8.sierpnia odbyło sie w Wielotowie w znanym gospodarstwie agroturystycznym w gm Gubin otwarcie wystawy zdjec polsko - niemieckich

tytul: Przedstawicielka PGE w TV Regionalnej zapowiada budowę kopalni za dwa lata!?tytul: Kopalnia odkrywkowa na rolniczej Wielkopolsce ?tytul: Konkurs: Jak żyć w cieniu odkrywki?tytul: Relacja: Obóz klimatyczny w Nadreniitytul: Dzieje się w Niemczech! tytul: Kolejne ćwierć miliona złotych w ... Analizę.tytul: strategia dla gminy Babiaktytul: ŚLESIN. Referendum w sprawie nowej odkrywki?
view_list  inne artykuły z tematu Atom:
mh

odkrywki.php: KOPCIE PIŁKĘ A NIE WĘGIEL!

O godzinie 10:30 odbyło się spotkanie akcjonariuszy spółki ZE PAK S.A., w której uczestniczyli przedstawiciele Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój TAK – Odkrywki NIE.

mh

odkrywki.php: Nationale Nederlanden - cichy sponsor brudnej energii w Polsce

Nationale Nederlanden (NN) – właściciel największego OFE w Polsce - inwestuje emerytury Polaków w spółki węglowe ZE PAK i PGE, którym będzie coraz trudniej wypracować zyski oraz bogaci się na wypłacanych dywidendach,

mh

odkrywki.php: 10 maja 2016 - protest w Warszawie

W jedności siła -  kolejny niezwykle udany  protest  w Warszawie za nami  !  Wszystkim Państwu , którzy  wspierali nas  ciałem i duchem gorąco dziękujmy !

mh

odkrywki.php: Marsz przeciwko odkrywkom

Mieszkańcy Dolnych Łużyc - przeciwnicy węgla brumatnego - maszerują przeciwko odkrywkom

pokaż więcej touch_app

Zatrzymanie wydobycia wegla brunatnego w Zagłebiu Ruhry.

min

W sobotę 15. sierpnia setki aktywistów antywęglowych zatrzymały wydobycie węgla brunatnego na odkrywce Gartzweiler w Zagłebiu Ruhry.
Do protestów wzywała koalicja "Ende gelaende" zwracając uwagę na największą produkcję CO2 w Europie płynącą z tego obszaru.
Interweniowała policja.

więcej

link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.