opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
Odkrywki Polska

Czy lubuski RDOŚ zgodzi się na kopalnię odkrywkową?

05 listopada 2015 min
(galeria fotografii)

PGE zgoda środowiskowa  na odkrywkę w Gubinie - Brodach- postępowanie zastopowane

Największy koncern energetyczny w Polsce, PGE, po latach przygotowań zlożył dokumenty do RDOŚ w Gorzowie Wlkp.  związane z procedurą uzyskania decyzji o srodowiskowych uwarunkowaniech   eksploatacji kopalni odkrywkowej węgla brunatnego  we gminach Gubin- Brody.Decyzja ta jest niezbędna do dalszej  procedury lokalizacji inwestycji. Postępowanie się nie rozpoczęło.
3.11.15 RDOŚ wezwał  PGE  do dostarczenia zródłowych dokumentów będącuch  podstwą raportu oddziaływanie planowanej inwestycji na środowisko

zał- Obwieszczenie RDOŚ
info. EKO-UNIA

Obwieszczenie RDOŚ Gorzów Wlkp. - pobierz

tytul: Wielkopolska – spichlerz Polski zamieni się w pustynię?tytul: Prezydent Andrzej Duda przeciwko kopalni odkrywkowej węgla brunatnego! tytul: Koniec z polityką realną – czas na akcję Ende Gelände! Ale czy w Polsce?tytul: Greenpeace wyłączony z zakupu kopalń Vattenfalla tytul: Przedstawicielka PGE w TV Regionalnej zapowiada budowę kopalni za dwa lata!?tytul: Kopalnia odkrywkowa na rolniczej Wielkopolsce ?tytul: Konkurs: Jak żyć w cieniu odkrywki?tytul: Relacja: Obóz klimatyczny w Nadrenii
view_list  inne artykuły z tematu Odkrywki Polska:
mh

odkrywki.php: W Gminie Brody świętowano 10-lecie referendum lokalnego w sprawie kopalni odkrywkowej

W imieniu „Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój Tak-Odkrywki Nie” dziękujemy organizatorom uroczystości z okazji 10-lecia referendum lokalnego w sprawie kopalni odkrywkowej na terenie gminy Brody (woj. lubuskie).

mh

odkrywki.php: Węgiel brunatny w XXI wieku – zwyczajny biznes czy katastrofa?

Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy konferencji, organizowanej przez Koalicję „Rozwój Tak – Odkrywki Nie” oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorczość dla Ekologii i Samorząd dla Zrównoważonego Rozwoju. Naukowcy, niezależni eksperci, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i politycy rozmawiali o przyszłości energetyki opartej na węglu brunatnym i dyskutowali o alternatywie dla tego surowca.

mh

odkrywki.php: Oczkowice: straty przewyższą wartość węgla

Ponad 250 miliardów złotych mogą wynieść straty w produkcji rolnej w wyniku budowy kopalni odkrywkowej Oczkowice - wynika z najnowszej ekspertyzy naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

mh

odkrywki.php: Kopalnia chce wydać 12 milionów. Za węgiel przepompują wodę?

Kopalnia „Konin” jest gotowa wyłożyć prawie 12 milionów na budowę rurociągu, którym doprowadzałaby wodę do Jeziora Wilczyńskiego. 

mh

odkrywki.php: *Czerwona linia* na znak protestu antyodkrywkowego w Niemczech

26 sierpnia w Nadrenii Północnej-Westfalii odbędzie się wielki protest „Czerwona linia” przeciwko budowie nowych kopalni odkrywkowych w Niemczech

mh

odkrywki.php: W Niemczech rezygnują z odkrywek a u nas?

W niedzielę 2-go kwietnia odbył się w Atterwasch (Niemcy - Dolne Łużyce) "Festyn radości".

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.