tytul: W. Cetnarski, PSEW: diabeł tkwi w szczegółach tytul: Najder: Energetyka odnawialna była brutalnie dławiona przez całe lata przez polski rządtytul: Czy fala upałów nas czegoś nauczy?tytul: Biznes przechodzi na OZE, tylko nasi politycy o tym nie wiedzą?tytul: Rzeki to nie ścieki!tytul: Dania oskarża działaczy, którzy próbowali udaremnić rzeź walenitytul: To nie upał jest powodem kłopotów z energiątytul: Niemcy biją kolejny rekord produkcji energii z OZE
min
wiadomości

Dolny Śląsk: Chcemy ograniczyć zanieczyszczanie powietrza w uzdrowiskach

5 sierpnia odbyło się spotkanie dotyczące eliminacji zanieczyszczenia powietrza w dolnośląskich gminach uzdrowiskowych.
opublkowano 16 sierpnia 2015

Inicjatorami spotkania byli wicemarszałkowie województwa dolnośląskiego – Ewa Mańkowska i Andrzej Kosiór.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Marek Skorupa, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Waldemar Kulaszka, Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska  oraz przedstawiciele dolnośląskich gmin uzdrowiskowych. Uczestnicy dyskutowali o możliwościach wspierania działań mających na celu eliminację zanieczyszczeń powietrza.

Spotkanie miało charakter roboczy i dotyczyło unijnego programu LIFE, którego celem jest współfinansowanie projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu. Śladami województwa małopolskiego samorząd dolnośląski chce dążyć do wspólnej realizacji założenia projektu LIFE, m.in. poprzez zatrudnienie w gminach ekodoradców, kampanie informacyjne, szkolenia, analizy z zakresu ochrony powietrza.

źródło: http://www.umwd.dolnyslask.pl/

komentarz redakcji:

Dolnoślaski Alarm Smogowy w ubiegłym i tym roku miał i ma podpobne kierunki pracy w swoich projektach ( edukacja, szkolenie, doradctwo). Jeśli smorzady wojewódzkie i lokalne chciałby tego rzetelnie się podjać i to za duże pieniądze z LIFE, bo tam takie są, możemy tylko kibicować i pomagać w poprawie jakości powietrza ;)

Radek Gawlik


Zamaskowane uzdrowiska.

Najprawdopodobniej w uzdrowiskach rozegra się pierwsza znacząca odsłona ogólnopolskiej batalii o czyste powietrze. Wszystkim mieszkańcom uzdrowisk, aktualnym władzom i opozycji, a nawet przyjezdnym, kuracjuszom będzie zależeć, by działania przyniosły efekt pozytywny

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.