Energia

CEZ chce kupić elektrownie i kopalnie Vattenfall w Niemczech

16 października 2015 min
(galeria fotografii)

CEZ poinformował, że chce kupić od szwedzkiego koncernu Vattenfall kopalnie węgla brunatnego, elektrownie nim opalane oraz elektrownie wodne w Niemczech.

- Oferowane aktywa stanowią ciekawą możliwość rozszerzenia działalności CEZ i pozwalają osiągnąć szereg synergii. CEZ jest wiarygodnym partnerem dla regionu z dużym know-how i doświadczeniem w eksploatacji elektrowni konwencjonalnych i kopalń węgla brunatnego. Aktywa na sprzedaż w pełni pasują do strategii CEZ, która koncentruje się na odnawialnych źródłach energii, rozproszonych źródłach energii, kompleksowych usługach i produktach energetycznych oraz inwestycjach w źródła konwencjonalne - podał CEZ w komunikacie.

CEZ jest zainteresowany kupnem elektrowni Boxberg, Jänschwalde, Schwarze Pumpe i Lippendorf blok R, kopalń Jänschwalde, Nochten, Reichwalde, Welzow-Süd i Cottbus Nord oraz 10 elektrowni wodnych, które nie mogą być sprzedawane oddzielnie, bez aktywów węgla brunatnego.

tytul: COP Pozytywny wiatr zmian z Ameryki Północnej?tytul: Tajfun na Filipinach przywitał negocjacje klimatyczne ONZtytul: Bezpieczeństwo energetyczne w programach partii politycznychtytul: Mikrosieci uchronią miasta od przerw w dostawie energii elektrycznej tytul:  268 ton sieci widm wyłowionych z Bałtykutytul: Kolejne eko-spotkania z eko-Dominikiem w Nysie, Oleśnicy i Gliwicach.tytul: Wybrano laureatów konkursu Eco-Miasto 2015tytul: 7 warunków do zadowolenia z instalacji fotowoltaicznej
view_list  inne artykuły z tematu Energia:
mh

Ostrołęka C

historia projektu inwestycji, czyli dlaczego projekt powinien przejść do historii.
Analiza ryzyk i utraconych szans związanych z budową bloku Ostrołęka C (klasy 1000 MW)

mh

Zablokowanie przemian energetycznych jest groźne dla gospodarki oraz rozwoju D. Śląska i Polski

O debacie nt. transformacji energetycznej i gospodarczej Dolnego Śląska pod patronatem honorowym Marszałka Województwa

mh

RAPORT Górnictwo: węglowa przyszłość czy sprawiedliwa transformacja

Od wielu lat górnictwo węgla kamiennego w Polsce jest w dramatycznej sytuacji ekonomicznej. 

mh

Musimy uniezależniać się od węgla

Akcjonariusze podczas Walnych ENERGI i ENEI

mh

Polska Energiewende* 2023

Nie mamy strategii energetycznej transformacji. To sprzeczne z racją stanu Polski. PiS, ani opozycja parlamentarna tego nie  widzi? Teskt R. Gawlika z 2013 r aktualny dziś! czytaj... I słuchaj audycji w TOK FM na ten temat...

mh

Tu była kopalnia

31 marca i 1 kwietnia 2017 r. zapiszą się w historii polskiego górnictwa węgla kamiennego niewątpliwie. Jak? Oceni to historia. 

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.