×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas gry
logo
 

6 kwietnia 2013
niewidoczne w wykazach
 

Konferencja pn. *Szanse i zagrożenia (...) związane z eksplotacją gazu łupkowego*

Konferencja pn.
*Szanse i zagrożenia dla rozwoju regionalnego i lokalnego, związane z poszukiwaniami
i eksploatacją gazu łupkowego*

Otyń, 11.03.2013 rok

Program Konferencji

Miejsce: Urząd Gminy w Otyniu

11.00 – 11.30 - Rejestracja uczestników

11.30 – 11.45 - Powitanie i uroczyste otwarcie – Teresa Kaczmarek, Wójt Gminy Otyń


11.45 – 12.15 - Strategia energetyczna Polski na tle Europy
Radosław Gawlik, Stowarzyszenie Ekologiczne EKO UNIA, Koalicja Klimatyczna
Wrocław-Warszawa


12.15 – 12.45 - Obecne prawodawstwo a rozwój wydobycia gazu łupkowego w Polsce
Marek Kryda, Instytut Praw Obywatelskich, Gdańsk - Łódź

12.45 – 13.15 - Prawne aspekty poszukiwania i rozpoznawania złóż gazu łupkowego - teoria i praktyka
Beata Filipcowa, Ekologiczny Serwis Prawny, Kraków - Brno

13.15 – 13.45 – Relacja z debaty publicznej oraz działań obywatelskich dotyczącej poszukiwania i rozpoznawania złóż gazu łupkowego na Kaszubach
Hieronim Więcek, Stowarzyszenie Niesiołowice –Węsiory Kamienne Kręgi, Kaszuby

13.45 – Dyskusja

Radosław Gawlik

min

Prezes Stowarzyszenia Ekologicznego EKO UNIA, przewodniczący partii Zieloni. W latach 1986-89 uczestniczył w Ruchu "Wolność i Pokój". Organizował protesty ekologiczne m.in. w sprawie huty "Siechnice", elektrowni jądrowej w Żarnowcu, składowiska odpadów radioaktywnych w Międzyrzeczu. W okresie 1989-2001 poseł na Sejm PR, w okresie 1997 – 2000 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Od 2004 -2008 roku był przedstawicielem organizacji ekologicznych w Komitetach Monitorujących Rolny Sektorowy Program Operacyjny oraz Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Od 2007r. reprezentuje organizacje społeczne w Komitecie Monitorującym Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-13.

Marek Kryda

min

publicysta i działacz polskiego ruchu ekologicznego. Absolwent Wydziału Ochrony Środowiska Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Wieloletni Dyrektor Instytutu Ochrony Zwierząt w Polsce. Jako ekspert uczestniczył w polskich i europejskich pracach legislacyjnych dotyczącymi ochrony środowiska i rolnictwa, współzałożyciel Towarzystwa Ochrony Puszczy Białowieskiej. Jako publicysta, publikuje m.in. w "Przekroju", "Focusie Historia" i "Archeologii Żywej". Współtwórca filmów dokumentalnych "Pig Business" (Wlk. Brytania 2008 r.) oraz nominowanego do Nagrody Grand Press "Obcy gen" (TVN Polska, 2010 r.).

Józef Miklaszewski

min

Członek Stowarzyszenia Ekologicznego EKO UNIA oraz Lokalnej Grupy Działania DOBRA WIDAWA w Sycowie. W latach 1990 – 1993 pracownik Kancelarii Senatu RP i Kancelarii Sejmu RP. Od 1994 – 1999 roku Prezes Fundacji Oławy i Nysy Kłodzkiej ( obecna nazwa – Fundacja Ekorozwoju). W okresie 1999 – 2005 Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Przedstawiciel Zarządu Województwa w Radzie Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Współtworzył Organizację Odzysku DOLEKO SA we Wrocławiu.

niewidoczne w wykazach

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany w ramach projektu ECO-MIASTO.
czytaj całość
16-17 września 2013 w Görlitz (Niemcy). Udział bezpłatny!
czytaj całość
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej