×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa
logo
 

27 września 2017
niewidoczne w wykazach
 

Konkurs ZAKRĘCENI W PRZESTRZENI

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany w ramach projektu ECO-MIASTO.

Rozpoczął się konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany przez Wspólnie – Fundację LafargeHolcim w ramach projektu ECO-MIASTO. Zadaniem uczestników jest przedstawienie pomysłu na kreatywne podejście do aranżowania przestrzeni w najbliższym otoczeniu. Swoje projekty mogą nadsyłać do 27 października br. Laureaci w kategorii szkół podstawowych otrzymają zestawy Lego Architecture, a najlepsze pomysły uczniów szkół ponadpodstawowych na zmianę przestrzeni zostaną zrealizowane. Informacje o konkursie oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie zakreceniwprzestrzeni.pl

Organizatorami projektu ECO-MIASTO są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa. ECO-MIASTO jest realizowane we współpracy z RENAULT Polska, SAUR Polska, Saint-Gobain, SUEZ Polska, ENGIE oraz Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy i TIRU, a także Wspólnie – Fundacją LafargeHolcim.

Dzięki konkursowi Zakręceni w przestrzeni dzieci i młodzież mają szansę poznać sposoby na kształtowanie swojego najbliższego otoczenia, a także budować poczucie estetyki przestrzeni, w której żyją. Ideą projektu jest również metamorfoza oraz tworzenie nowych, przyjaznych miejsc w szkole i nie tylko.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaproponowanie zmian w najbliższym otoczeniu
– szkole, bibliotece, świetlicy czy domu kultury. Prace konkursowe można nadsyłać do 27 października br. za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie zakreceniwprzestrzeni.pl albo pocztą tradycyjną.

Uczniowie szkół podstawowych

Uczniowie szkół podstawowych prezentują swoje pomysły w formie prac plastycznych, które zostaną ocenione w kategorii klas 0-3 i 4-7. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci zestawów LEGO Architecture.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych

Młodzież uczęszczająca do szkół ponadpodstawowych tworzy projekty w niewielkich zespołach. Do wyboru uczniowie mają różnorodne formy przedstawienia swoich koncepcji
– prezentację, makietę czy krótki film. Autorzy najlepszych pomysłów mają szansę na warsztaty architektoniczne oraz wsparcie finansowe umożliwiające realizację proponowanych zmian. Zwycięski projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości do 20 tys. zł, a cztery wyróżnione koncepcje – do 5 tys. zł.

Zrównoważona przestrzeń

Konkurs Zakręceni w przestrzeni stanowi część programu ECO-MIASTO, którego celem jest promowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. W tę koncepcję zdecydowanie wpisuje się tworzenie atrakcyjnych, przyjaznych mieszkańcom przestrzeni, a także wzmacnianie poczucia przynależności do miejsca zamieszkania.

niewidoczne w wykazach

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany w ramach projektu ECO-MIASTO.
Niemcy - 1 września wybory w odkrywkowych landach
Hanna Schudy: Wkrótce ważne wybory w Niemczech. Polityka migracyjna oraz polityka klimatyczna to punkty zapalne kampanii wyborczej w (...)
Pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w (...)
Henkel udostępnia innowacyjne narzędzie do projektowania opakowań przyjaznych (...)
Clean River Project
Wielka Zielona Ściana
Newsletter /Obserwator TEPP /lipiec 2019
500 km edukacji ekologicznej z siodełka
We Can't Undo This
Dahr Jamail (tłum. Anna Dzierzgowska) Stoję na szczycie Rush Hill na odległej wyspie St. Paul na Alasce. Choć (...)
Robi się naprawdę gorąco
Dokąd płyną miliony ze spółek Skarbu Państwa?
Strzeżcie się, czarownice wracają
Politycy to gorszy sort ludzkości?
Jak wygrać z cyfrową oligarchią