opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
imprezy

Seminarium „Technika satelitarna w transgranicznej edukacji ekologicznej"

23 września 2013 min
(galeria fotografii)

23 września 2013, Ostritz, Niemcy.

 

Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko (Drezno) i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” (Lubań) zapraszają osoby zajmujące się edukacją ekologiczną na Dolnym Śląsku i w Saksonii do udziału w seminarium „Technika satelitarna w transgranicznej edukacji ekologicznej“, które odbędzie się 23 września 2013 w Ostritz w Niemczech. Udział bezpłatny!

 Dowiedz się jak wykorzystywać GPS i Geocaching w edukacji ekologicznej!

Tak zwany GPS (Global Positioning System) jest globalnym satelitarnym systemem nawigacyjnym służącym do określania pozycji. Nowoczesna technika oferuje doskonałe warunki do wykorzystania jej w innowacyjnych ofertach edukacyjnych. Oferty bazujące na sprzętach GPS "opanowują" także edukację ekologiczną, gdyż odpowiednio wykorzystane nowoczesne sprzęty nawigacyjne mogą przyciągnąć na łono natury dzieci i młodzież znudzone przyrodą. Tematem seminarium będzie prezentacja techniki GPS oraz jej przydatności w edukacji ekologicznej. Podczas seminarium przekazane zostaną także informacje o możliwościach włączenia w oferty edukacyjne Geocachingu.

Seminarium odbędzie się w ramach projektu „Nowe drogi dla edukacji ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku – projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Do udziału zapraszamy edukatorów ekologicznych, w tym nauczycieli, z Saksonii i z Dolnego Śląska (w szczególności powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki, jeleniogórski i miasto na prawach powiatu Jelenia Góra).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Spotkanie będzie tłumaczone na j. polski. Organizatorzy zapewniają bezpłatne wyżywienie. Uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt zapewniają dojazd. Liczba miejsc jest ograniczona!

Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia P-ZFST "Pogranicze" http://pogranicze-csb.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=547&Itemid=67

Zgłoszenia z Dolnego Śląska są przyjmowane do 06.09.2013 e-mailem na adres: tsee@pogranicze-csb.home.pl

Magdalena Guła

tytul:  W. Brytania. Aresztowania po protestach przeciwko wierceniom łupkowymtytul: ClientEarth komentuje informacje w sprawie rozbudowy elektrowni Opole, podane przez portal euractive.comtytul:  Gaz łupkowy: MŚ uruchomiło nowy serwistytul: Szkolenie dla edukatorów ekologicznych Od reakcji do działaniatytul: Zapaść zielonej energiitytul: Kancelaria premiera: polska energetyka może być oparta tylko na węglutytul: Tusk: przekop Mierzei Wiślanej - tylko jeśli będzie opłacalny i bezpiecznytytul: Panele fotowoltaiczne na dachach autobusów miejskich w Lublinie
view_list  inne artykuły z tematu imprezy:
mh

Konkurs ZAKRĘCENI W PRZESTRZENI

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany w ramach projektu ECO-MIASTO.

pokaż więcej touch_app
card
n0

2019-05-02
Kochaj sąsiada swego jak...?

O stosunkach polsko-czeskich i ludzkiej solidarności w kontekście węgla brunatnego (...)

2019-04-30
Międzynarodowy protest w sprawie powiększania kopalni PGE Turów i ochrony klimatu

2018-09-13
Łapacze snów w Hambacher Forst

card
n0

2019-04-26
Extinction Rebellion w Londynie

25 kwietnia zakończył się 10-dniowy protest grupy Extinction Rebellion w (...)

2019-04-15
Czy epoka kamienia skończyła się dlatego, że skończył się kamień?

2018-12-22
Tęsknię za śniegiem, za czterema porami roku

link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.