artykuł

20.02.2015: OZE w Sejmie

20 lutego 2015
min
(galeria fotografii)

Dzisiaj w Sejmie byliśmy świadkami definitywnego końca Platformy Obywatelskiej.

Senat odrzucił sejmowe propozycje wsparcia finansowego OZE, zmniejszając je tak znacznie, że gdyby zmiany zostały utrzymane, stanowiłyby w praktyce nieprzekraczalną barierę dla rozwoju energetyki prosumenckiej.
W Sejmie odbyło się głosowanie nad odrzuceniem niekorzystnych dla OZE poprawek Senatu.
Poprawki Senatu faworyzowały wielkie koropracje i żerujące na nich polityczne hieny. 

Sejm poprawki Senatu odrzucił. Za korporacyjnym modelem polskiej energetyki opowiedzieli się niemal wszyscy posłowie PO. Przeciw, za energetyką obywatelską opowiedziała się reszta posłów - i wygrała. Dziękujemy za to im, oraz dziennikarzom, którzy zdecydowanie opowiedzieli się za obywatelskimi przepisami.
Jednocześnie sugerujemy "Platformie Obywatelskiej"  by poważnie rozpatrzyła zmianę nazwy na "Platforma Koncernowa"

Głosowanie nr 97 - posiedzenie 87.
Dnia 20-02-2015 godz. 10:41:34

Pkt 20. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o odnawialnych źródłach energii

Głosowało - 436  Za - 227  Przeciw - 200  Wstrzymało się - 9  Nie głosowało - 24 
Większość bezwzględna - 219   

 

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PO 202 199 - 198 1 3
PiS 132 123 122 - 1 9
PSL 39 38 37 - 1 1
SLD 34 33 33 - - 1
niez. 23 19 16 2 1 4
KPSP 15 13 9 - 4 2
TR 15 11 10 - 1 4
tytul: NIK o ochronie drzew przy realizacji inwestycji w miastachtytul: JEŻ SWÓJ ZWIERZ  - warsztaty dla szkół podstawowych i gimnazjów.tytul: Zielone światło Sejmiku i Regionalnej Rady dla dalszego odstrzału dzikówtytul: Prognoza na rok 2030: Najbrudniejsze miasta Europytytul: Komisja Europejska pyta polski rząd o górnictwotytul: WYCIEKŁY ZAŁOŻENIA KAMPANII SKIEROWANEJ PRZECIWKO OBYWATELOMtytul: Ekspert: rezygnacja z OZE skazuje Polskę na stagnacjętytul: Poprawka Senatu do ustawy OZE: Mikroinstalacje nie będą się opłacać
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

"Świeć Przykładem"

W zamian za elektroodpady i zużyte baterie Warszawianki i Warszawiacy dostaną ekologiczne latarki, a to wszystko w ramach akcji "Świeć Przykładem", która będzie zorganizowana 18 i 19 listopada w sklepie Strefa Wnętrza (Leroy Merlin) przy ulicy Ostrobramskiej 73B w Warszawie. Elektroodpady, począwszy od drobnych (lampki LED, kabelki ...) po duże elektrograty (lodówki, pralki, telewizory ... ) będą bezpłatnie przyjmowane na parkingu przed sklepem w godzinach od 10 do 16.

mh

Śmieci skrzydeł nie mają!

Każdego roku polskie góry odwiedza coraz więcej turystów.  Rekordy frekwencji biją szlaki w Karkonoszach, Beskidach, Tatrach i Bieszczadach.

mh

Recykling Daje Owoce - start nowej edycji akcji

Rusza kolejna edycja akcji pt. "Recykling daje owoce".

mh

Spotkania i wystawy pod znakiem recyklingu!

Wystawom często towarzyszą spotkania, i tak samo było w Szkole Podstawowej w Tyńcu Małym koło Wrocławia,

mh

Czy orzeł będzie ok?

W Polsce mamy naszego bohatera - to orzeł przedni, który namówi turystów, aby nie zostawiali w schroniskach śmieci, które ze sobą wnoszą, ale zabierali je w doliny, tam segregowali i wrzucali do odpowiednich pojemników. Proszę napiszcie, czy Wam się podoba, może warto coś dodać, zmienić? Proszę o emaile na adres: dominik@cycling-recycling.eu .

mh

Eko-spotkania i Eko-wystawy

Od września do grudnia eko-wystawa odwiedza szkoły podstawowe, biblioteki, domy kultury, organizacje społeczne ... . Wystawom często towarzyszą spotkania,  i tak samo było w Szkole Podstawowej im. Polskich Odkrywców i Podróżników w Kobierzycach. Jak na taką nazwę przystało, ekolekcję poprowadził Dominik Dobrowolski - wrocławski ekolog i podróżnik.

pokaż więcej touch_app
http://eko-unia.org.pl/granty
 

fragment audycji Jacka Żakowskiego "Poranek Radia TOKFM" poświęcony glosowaniu nad poprawkami dot. OZE w Sejmie w kontekście ogłoszenia - apelu Greenpeace w Gazecie Wyborczej

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.