RTON

Konferencja Zielonych: Transformacja energetyczna racją stanu Polski

15 czerwca 2017
min
(galeria fotografii)

Data i miejsce: 21 czerwca 2017, godz. 11:00
Centrum Prasowe PAP, Warszawa, ul. Bracka 6/8

Zieloni wzywają opozycję i PiS do konsensusu na temat odejścia od węgla na rzecz efektywności energetycznej i OZE. Transformacja energetyczna, czyli m.in. używanie technologii pasywnych budynków, rozbudowa źródeł odnawialnej energii, elektryfikacja ciepłownictwa i elektryfikację transportu zasilanego z OZE to przyszłość, na którą trzeba postawić już dzisiaj.

Czas pokazuje, że zasoby węgla ulegają wyczerpaniu, objawiając się spadkiem znaczenia przemysłu energetycznego opartego na wydobyciu i spalaniu węgla brunatnego w Koninie. Taki los czeka też inne kopalnie, dlatego musimy wspólnie pomyśleć o szansach rozwoju i przemian.

Na konferencję prasową Partii Zieloni zapraszają Miłosława (Miłka) Stępień – członkini Zarządu Partii Zieloni, liderka Regionu Konińskiego stojącego przed szansą transformacji po prawdopodobnym upadku wydobycia węgla brunatnego oraz Radosław Gawlik – współzałożyciel Zielonych, były wiceminister ochrony środowiska w rządzie Jerzego Buzka.

tytul: *Czerwona linia* na znak protestu antyodkrywkowego w Niemczechtytul: Kilka fotek z Bułgariitytul: Druga uzasadniona opinia KE w sprawie odkrywki Tomisławicetytul: KE ponownie upomina Polskę w sprawie odkrywki Tomisławice tytul: „Transformacja polskiego rynku energii elektrycznej - czas na strategiczne decyzje”tytul: W Niemczech rezygnują z odkrywek a u nas?tytul: Ziemia kontra węgieltytul: Wpływ zbiornika jeziorsko na obszary prawem chronionej przyrody
view_list  inne artykuły z tematu RTON:
mh

odkrywki.php: Druga uzasadniona opinia KE w sprawie odkrywki Tomisławice

W środę 14-tego czerwca Komisja Europejska w komunikacie prasowym poinformowała o wysłaniu do Polski drugiej uzasadnionej opinii

mh

odkrywki.php: KE ponownie upomina Polskę w sprawie odkrywki Tomisławice

KE wysłała w środę dodatkową uzasadnioną opinię do polskich władz ws. odkrywki węgla brunatnego Tomisławice kopalni Konin. Odkrywka ta znajduje się obok chronionego w ramach sieci Natura 2000 Jeziora Gopło.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.