Bociek, biuletyn Lubuskiego Klubu Przyrodników      [LKP Home Page]
[Bociek Home Page]
[Spis treści tego nr (3/2001)]

Młody bociek

Uwaga! Konkursy, obozy

Już wkrótce młodzi przyrodnicy będą mieli okazję, żeby sprawdzić swoją wiedzę. Zapraszamy Was do udziału w XX Lubuskim Konkursie Przyrodniczym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Odbędzie się on w dniu 2 marca 2002 (sobota) w Świebodzinie. Podobnie jak w latach poprzednich tematyka konkursu obejmować będzie wiedzę z zakresu rozpoznawania krajowych gatunków roślin i zwierząt oraz ich biologii, ochrony przyrody w regionie, kraju i na świecie, biogeografii i ekologii. Temat wiodący konkursu w tym roku brzmi: Ssaki Polski. Jak co roku konkurs będzie się składał z eliminacji pisemnych (test) i finału ustnego dla 10-ciu zwycięzców testu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci konkursu (20 najlepszych w teście) zakwalifikują się do Finału finałów, w którym zmierzą się z laureatami podobnego konkursu organizowanego w woj. wielkopolskim. Odbędzie się on w Świebodzinie w sobotę 20 kwietnia 2002 - tematem konkursu finałowego będą wyłącznie ssaki. Uczestników zgłaszają szkoły, jednak w turnieju indywidualnym dopuszczamy także możliwość zgłoszeń samodzielnych ważne, aby dotarły do nas do połowy lutego.

Nieco starszych serdecznie zapraszamy do udziału w II Lubuskim Konkursie Przyrodniczym dla uczniów szkół średnich. Odbędzie się on 16 marca 2001 (sobota) w Świebodzinie. Dodatkowych informacji o obu konkursach udziela biuro Zarządu Klubu, ul. 1 Maja 22, 66- 200 Świebodzin, tel/fax. 068 3828236, e-mail lkp@lkp.org.pl.

W dniach 22-24 lutego w Łagowie odbędzie się doroczny Zjazd Przyrodników Ziemi Lubuskiej, a podczas niego, oprócz wielu ciekawych referatów, także warsztaty kształcące wiele przydatnych przyrodnikowi umiejętności - zapraszamy do udziału.

Latem (lipiec sierpień) odbędą się dwa obozy przyrodnicze dla młodzieży, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Dla wszystkich, którzy interesują się przyrodą, będzie to świetna okazja do poznania nowych gatunków zwierząt i roślin oraz przyjrzenia się typowej pracy przyrodnika. Poza tym można będzie twórczo spędzić czas w pięknych, interesujących miejscach wśród ciekawych ludzi o podobnej pasji. Już teraz powiedzcie o tym rodzicom!

red.