KLUB PRZYRODNIKÓW

66-200 Świebodzin, ul. 1 Maja 22, tel/fax 0-68 3828236
konto: BZ WBK SA I O/Świebodzin 57 109015093 0000 0000 5901 5348
WWW: http://www.lkp.org.pl e-mail: lkp@lkp.org.plKlub Przyrodników zaprasza do Stacji w Owczarach na
JESIENNE SPOTKANIE Z SADEM
Sobota, 27 września 2003

Program spotkania przedstawia się następująco:


Godz. 10.00 - OTWARCIE SPOTKANIA, OGŁOSZENIE REGULAMINÓW KONKURSÓW


Konkurs fotograficzny "Wśród pól, łąk i sadów"

Fotografie konkursowe powinny dotyczyć przyrody krajobrazu rolniczego. Prace należy przysyłać na adres Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach do 25 września 2003 lub przywieźć ze sobą na spotkanie. Każdy może przysłać (lub przywieźć) do 5 fotografii opatrzonych godłem. Oceny dokonają uczestnicy spotkania.


Konkurs plastyczny "Jabłek pełen kosz..."

Konkurs przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Prace (malarstwo, rysunek, rzeźba - technika dowolna) można przywieźć do Owczar lub stworzyć na miejscu, podczas spotkania. Tematem są owoce, najlepiej należące do konkretnych odmian może tych prezentowanych na spotkaniu?

Konkurs "Najsmaczniejsze domowe przetwory owocowe"

Zapraszamy do przywiezienia swoich domowych przetworów z owoców, degustacji, wymiany doświadczeń, odświeżania tradycji. Z pewnością w kuchni wielu z nas powstają słodkie cuda, niech spróbują ich inni! Uczestnicy spotkania wybiorą najsmaczniejsze.

Godz. 10.30 - CO ROBIMY W OWCZARACH - O PROWADZONYCH W STACJI PROJEKTACH

Godz. 11.00 - KRÓTKI KURS TRADYCYJNEGO SADOWNICTWA MINIWARSZTAT DLA AMATORÓW (prowadzący Grzegorz Hodun - Instytut Sadownictwa w Skierniewicach)Godz. 14.00 - 15.00 - PRZERWA NA POSIŁEK (można skorzystać z baru lub przygotować posiłek we własnym zakresie w stacyjnej kuchni)


Zachęcamy do przywiezienia owoców ze swoich sadów, może uda się stwierdzić, do jakiej należą odmiany! Możliwe będą również konsultacje ze specjalistą. Po warsztatach zapraszamy na konkurs rozpoznawania odmian... po smaku.


Godz. 17.00 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSÓW

Godz. 17.30 WIECZÓR PRZEŹROCZY (zachęcamy do przywiezienia i prezentacji zestawów)

Godz. 19.00 - OGNISKO pieczenie ziemniaków (a może i jabłek...)

Od godz. 20.00 - WIECZORNE IMPROWIZACJE MUZYCZNE


Do Owczar najlepiej przyjechać już w piątek (od rana będziemy pracować w otoczeniu Stacji, dla każdego znajdzie się zajęcie) i zostać do niedzieli. Rano i wieczorem nad murawami można obserwować liczne stada gęsi i żurawi, można pojeździć po okolicy wypożyczonym w Stacji rowerem. Do Owczar najlepiej dojechać własnym samochodem, motorem, rowerem (trasa Kostrzyn Słubice), ale można także pociągiem (do Stacji Górzyca, z Kostrzyna nad Odrą lub Rzepina, dalej ok. 1,5 km pieszo), lub autobusem (z Kostrzyna lub Słubic). Rezerwację noclegów przyjmuje i wszelkich dodatkowych informacji udziela Stacja w Owczarach (email: owczary@lkp.org.pl, tel. 095 7591220) Zapraszamy!!!