KLUB PRZYRODNIKÓW, STACJA TERENOWA W OWCZARACH
ZAPRASZA NA

JESIENNE SPOTKANIE Z ŁĄKĄ

SOBOTA, 19 PAŹDZIERNIKA 2002, OWCZARY, MUZEUM ŁĄKIPROGRAM SPOTKANIA:

10.00 - WARSZTAT - ROZPOZNAWANIE TRAW I TURZYC TO NIE TAKIE TRUDNE

W ciągu dwóch godzin nauczysz się rozpoznawać ponad 30 gatunków traw i turzyc, dowiesz się co można rozpoznać po kolankach, a co mówią języczki, na jakie cechy patrzeć, a na jakie niekoniecznie ....

12.00 - WARSZTAT - ŁĄKA - ŚWIAT OWADÓW

Na przeciętnej łące spotkać można kilkaset gatunków owadów motyli, chrząszczy, prostoskrzydłych rozpoznawanie niektórych z nich nie jest takie trudne, pokażemy Ci jak to się robi....

14.00 - PRZERWA NA OBIAD, OGNISKO - PIECZONE ZIEMNIAKI PO OWCZARSKU

15.00 - SESJA - PRZYRODA ŁĄK, ZAGROŻENIA I SPOSOBY OCHRONY

W sześciu wystąpieniach autorzy zaprezentują walory przyrodnicze różnych typów łąk z terenu Polski Zachodniej i Północnej, a także problemy związane z ochroną ekosystemów łąkowych i wybranych gatunków roślin i zwierząt.

18.00 - PRZEGLĄD ZESTAWÓW PRZEŹROCZY PRZYRODNICZYCH

20.00 - JESIENNE IMPROWIZACJE MUZYCZNE

Do Owczar można przyjechać juz w piątek wieczorem i wziąśc udział w miniturnieju szachowym (początek o 18.00) - I Ty możesz wygrać z Prezesem !

W niedzielę, 20 października, zapraszamy także do Słońska na odbywający się tam Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej


Na miejscu mozliwość zjedzenia lub przygotowania sobie posiłku. W stacji, po rezerwacji telefonicznej 095 7591220 lub emailem owczary@lkp.org.pl mozliwość noclegu (cena, w zależności od opcji, 5 - 15 zł). Owczary leżą przy szosie Kostrzyn-Słubice. można tam dojechac samochodem, pociagiem z rzepina lub Kostrzyna (przystanek Górzyca), albo autobusem ze Słubic lub Kostrzyna. Zachęcamy też do przyjazdu rowerem (z Kostrzyna organizujemy specjalną wycieczkę z przewodnikiem - wyjazd sprzed Muzeum, ul. dworcowa 7, o godz. 8.30)


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!