Informacja o serwisie

Nowe inwestycje powinny być w porządku, tworzyć miejsca pracy i dochody.
Ale bywa, że mają powstać po wycięciu starych drzew,  w naszym ulubionym zakątku przyrodniczym, koło naszego domu lub mieszkania- do tej pory oazy spokoju.
I czujemy, że coś jest "nie halo" !
Często mamy rację. Biznes w setkach przypadków ma w nosie Twój spokój, przyrodę i drzewa. Chce zysków.

Dlatego trzeba działać !
Dla kogo jest przeznaczony

"Społeczność w dzialaniu" jest serwisem dla obywateli i społeczności, które mają kłopot z inwestycjami. Tu znajdziesz inspiracje. Przykłady walki o nasze małe ojczyzny z różnych stron Polski  z urzędnikami, nieuczciwymi przedsiębiorcami. 
Raz przegrywamy, czasem idziemy na kompromis a niekiedy oddalamy niechciane inwestycje. Uczcie się i dopisujcie swoje doświadczenia.

Budujemy demokrację! Ona oznacza, że często ważniejsze są przyroda i nasze ojczyzny !

TEMATY

Substancje *** na osiedlu mieszkaniowym

2014-01-23
Strony konfliktu


2014-01-23
Przyczyny konfliktu


2014-01-23
Przebieg wydarzeń


2014-01-22
Opis zdarzenia


Spór dotyczący inwestycji firmy Liesa Energy Sp. z o. o. w Ługach

W miejscowości Ługi (lubuskie) , firma Liesa Energy Sp. z o.o. (grupa San Leon) przygotowuje się do wydobycia ropy naftowej. Ale jest zainteresowana i gazem łupkowym. Ma koncesję na dwa odwierty. Jeden wykonała na ujęciach wody pitnej zanieczyszczając je. Znalazła ropę naftową w łupkach. Drugi planuje w okolicach Ługów i Czasławia, blisko zabudowań mieszkalnych. Odwiert planuje w Obszarze Chronionego Krajobrazu, na podziemnych zbiornikach wody pitnej.  Mimo protestów przygotowuje wiertnię.

2014-01-23
Strony konfliktu


2014-01-23
Przyczyny


2014-01-23
Przebieg wydarzeń


2014-01-22
Opis zdarzenia


Demolowanie rzeki Bóbr sprzeczne z logiką i Ramową Dyrektywą Wodną

Mimo różnorodnych działań licznych organizacji ekologicznych oraz środowisk związanych z terenem, gdzie nastąpić mają prace, mimo wskazywania niegospodarności, bezsensowności obecnych planów, inwestycja już się rozpoczęła. Propozycje alternatywnych rozwiązań niedewastujących tak środowiska, angażujących znacznie mniej środków publicznych, a także lepiej rozwiązujących problem powodziowy są w dużej mierze lekceważone.

2014-01-23
Strony konfliktu


2014-01-23
Przyczyny konfliktu


2014-01-23
Przebieg wydarzeń - Wojanów


2014-01-23
Przebieg wydarzeń - Marciszów


2014-01-23
Kontekst Unijny:


Zasypywanie cennych przyrodniczo glinianek z Zachowicach

Przeprwadzana jest. „rekultywacja” terenu glinianek w Zachowicach w gminie Kąty Wrocławskie. Polega na zasypywaniu  pięknego terenu z oczkami wodnymi i światem roślin i zwierząt, na obrzeżu Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy oraz obszaru Natura 2000 Przeplatki Doliny Bystrzycy. Napisy na ciężarówkach wskazują, iż gruz  i odpady służące do zasypywania cennej przyrody pochodzą z budowy  galerii Wroclavia na terenie byłego dworca autobusowego we Wrocławiu.

0000-00-00
Opis zdarzenia


Mapa interwencji

 
ico
ico restauracje ico bieżacy artykuł
ico łowiska ico imprezy wrześniowe
ico gosp. rybackie ico imprezy pażdziernikowe
 

AKTUALNOŚCI

Dziękuję za Cycling Recycling 2017!

No i się udało, podsumowanie wkrótce, a teraz zajrzyjcie też na facebook.com/cycling.recycling i na cycling-recycling.eu. III wyprawa z cyklu Cycling Recycling oficjalnie i szczęśliwie zakończona

 


EkoPeleton już w robocie (nie wiem, czy to powód do radości :-), Lodzia w magazynie, a cyklista dochodzi do siebie po 10h jazdy z (...)

Obrońcy przyrody sądzeni za ratowanie Puszczy Białowieskiej

9 sierpnia w sądzie w Hajnówce odbyła się rozprawa o zablokowanie harvesterów w Puszczy Białowieskiej.
imgstopka
link terra