opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
artykuł

Dzień Odnawialnych Źródeł Energii,

30 grudnia 2015 min
(galeria fotografii)

21 stycznia 2016 we Wrocławiu

Dolnośląska Szkoła Wyższa organizuje pierwszy we Wrocławiu Dzień Odnawialnych Źródeł Energii, który odbędzie się 21 stycznia 2016 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 55.

 

Konferencja „Dzień OŹE 2015” organizowana przez Wydział Nauk Technicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się segment gospodarki i ochrony środowiska w zakresie technologii odnawialnych źródeł energii. W ciągu jednodniowej konferencji uczestnicy dyskutować będą na temat kierunków rozwoju, współpracy, szansach i zagrożeniach związanych z gospodarką energetyczną w Polsce.

 

Czym są odnawialne źródła energii? Jak powinno się je wykorzystywać? Czy staną się naturalnym zamiennikiem źródeł nieodnawialnych, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli? To pytania, jakie stoją przed uczestnikami konferencji.

 

Program konferencji oparty jest o wystąpienia ekspertów, teoretyków oraz praktyków, którzy zwrócą uwagę m.in. na  problemy niskiej emisji zanieczyszczeń w aglomeracji miejskiej, smogu i kosztach, jakie dotykają z tego tytułu miasta, nowoczesne modele biznesowe w branży efektywności. W drugim bloku będzie można usłyszeć o rozwoju rynku OŹE w Polsce, podstawach prawnych, efektywność energetyczną budynków. Jednym z kluczowych tematów konferencji będą tzw. zielone zawody oraz związane z nimi nowe perspektywy zatrudniania. W ostatnim bloku spotkania zaplanowane zostały dwa specjalistyczne warsztaty. Pierwszy z nich poprowadzi dr Małgorzata Pietras Szewczyk (DSW, Wrocław), zajęcia poświęcone będą zastosowaniu technik GIS (systemów informacji geograficznej) w tworzeniu map potencjału słonecznego dla wybranego obszaru. Drugi warsztat poświęcony energetyce obywatelskiej poprowadzi Przewodnicząca Partii Zieloni Małgorzata Tracz. Udział w konferencji jest bezpłatny. W związku z ograniczoną ilością miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez formularz internetowy.


 

tytul: Camille François: Cyberwojna czy cyberpokój?tytul:  Czy zmiana klimatu obudzi nas z drzemki, której na imię ‘biznes-jak-zwykle’? tytul:  Jadalne ogrody leśne- korzyści jest wiele! tytul: Żegnajcie bananytytul: Presja antropiczna jest faktemtytul: Naturalni odtruwaczetytul: Najnowszy raport HEAL tytul: Dlaczego Niemcy zdecydowali się na Energiewende?
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

index_trendy.php: Robi się naprawdę gorąco

Zmiany klimatyczne przestały być pieśnią przyszłości. Doświadcza ich coraz więcej ludzi, także tych, którzy udają, że nic się nie dzieje. Dziś coraz lepiej widać, ze stawką walki o jak najszybsze zerwanie z energetyka opartą na paliwach kopalnych nie jest powstrzymanie zmian, ale ustabilizowanie ich na takim poziomie, żeby życie Ziemi było w ogóle możliwe.

mh

index_trendy.php: Strzeżcie się, czarownice wracają

Mona Chollet:
Renesansowa Europa straciła dziesiątki tysięcy kobiet oskarżanych o czary. W latach 70. XX w. niektóre feministki dostrzegły w czarownicach nie tylko ofiary tworzącej się nowoczesności, ale także bojowniczki walczące przeciw kapitalizmowi, które pozostają źródłem tożsamości ruchu kobiecego i inspiracją dla współczesnej ekologii. Dziś figura czarownicy powraca. Dlaczego tak się dzieje?

mh

index_trendy.php: Dokąd płyną miliony ze spółek Skarbu Państwa?

NIK o wydatkach spółek z udziałem Skarbu Państwa na działalność sponsoringową, medialną i usługi doradcze

mh

index_trendy.php: Politycy to gorszy sort ludzkości?

Według badań opinii publicznej  ponad 90 % Polek i Polaków nie ma zaufania do polityków. Ponad 50 %  obywateli posiadających prawa wyborcze głównie tym uzasadnia niechęć do udziału w wyborach.

mh

index_trendy.php: Jak wygrać z cyfrową oligarchią

Afery Cambridge Analytica i Facebooka kilka miesięcy temu boleśnie przypomniały, że wizja cyfrowej demokracji oddala się od nas coraz bardziej.

mh

index_trendy.php: Ashoka Fellow Miesiąca – Radosław Gawlik

Zmodyfikowana ankieta Prousta, czyli kilka prostych, acz błyskotliwych pytań

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.