×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa
logo
 

4 czerwca 2013
info
 

Jaki wpływ na nasze zdrowie mają elektrownie węglowe?

3 czerwca 2013 roku opublikowana została polska wersja nowego raportu Health and Environment Alliance (HEAL).

 Raport prezentuje dowody naukowe na temat wpływu skażenia powietrza na zdrowie, i udziału w nim emisji pochodzących z elektrowni węglowych. Zawiera także pierwszą ekonomiczną ocenę kosztów zdrowotnych związanych z zanieczyszczeniem powietrza przez elektrownie węglowe w Europie oraz wyjaśnienia autorytetów w dziedzinie ochrony zdrowia, ekspertów sektora medycznego i decydentów dotyczące ich obaw związanych z wpływem węgla.

Raport przedstawia też rekomendacje dla władz i sektora zdrowia na temat sposobów zaradzenia problemowi “niezapłaconego rachunku za zdrowie” oraz uwzględnienia go w przyszłych decyzjach dotyczących energetyki.

Polska pełna wersja raportu do pobrania tutaj
Polska pełna wersja raportu do pobrania tutaj
Polskie streszczenie raportu do pobrania tutaj- EN language version of PR here

źródło: http://www.env-health.org

info

Rosnąca świadomość, że warunki życia na planecie stają się nie do zniesienia, tworzy pole do wielkiej zmiany politycznej. Nie przypadkiem (...)
Zmiany klimatyczne przestały być pieśnią przyszłości. Doświadcza ich coraz więcej ludzi, także tych, którzy udają, że nic się nie dzieje. (...)
NIK o wydatkach spółek z udziałem Skarbu Państwa na działalność sponsoringową, medialną i usługi doradcze
Mona Chollet: Renesansowa Europa straciła dziesiątki tysięcy kobiet oskarżanych o czary. W latach 70. XX w. niektóre feministki dostrzegły w czarownicach (...)
Według badań opinii publicznej  ponad 90 % Polek i Polaków nie ma zaufania do polityków. Ponad 50 %  obywateli posiadających (...)
Afery Cambridge Analytica i Facebooka kilka miesięcy temu boleśnie przypomniały, że wizja cyfrowej demokracji oddala się od nas coraz bardziej.
Zmodyfikowana ankieta Prousta, czyli kilka prostych, acz błyskotliwych pytań
Kiedy biali zetknęli się z ciemnoskórymi mieszkańcami australijskiego kontynentu, którzy żyli tu od tysięcy lat, nie wiem jak ich nazywali. (...)
Na początku lutego br. śródziemnomorski cmentarz powiększył się o trzystu desperatów, poszukujących lepszego życia w bogatej Europie.
więcej