opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
artykuł

Orły przednie w Tatrach

25 lutego 2019 min
(galeria fotografii)

"Śmieci skrzydeł nie mają". Pod takim hasłem Koalicja Recykling Górom organizuje od 2017 roku cykl akcji na rzecz czystości polskich gór. Organizowane i finansowane są sprzątania szlaków górskich, ekologiczne wycieczki dla szkół, oznakowanie schronisk i szlaków edukacyjnymi tablicami z Orłem Przednim - ambasadorem akcji. 

"Śmieci skrzydeł nie mają". Pod takim hasłem Koalicja Recykling Górom organizuje od 2017 roku cykl akcji na rzecz czystości polskich gór. Organizowane i finansowane są sprzątania szlaków górskich, ekologiczne wycieczki dla szkół, oznakowanie schronisk i szlaków edukacyjnymi tablicami z Orłem Przednim - ambasadorem akcji.  Właśnie rozpoczął się kolejny cykl akcji w 2019 roku. Tym razem do działań włączyli się kursanci Dolnośląskiej Szkoły Wspinaczki, którzy zostali ugoszczeni 22 lutego w Murowańcu - jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych tatrzańskich schronisk. Orzeł przedni zamieszkał już na stałe w schronisku, edukując turystów, aby nie zostawali swoich śmieci w Tatrzańskim Parku Narodowych, w schroniskach i na szlakach. Własne śmieci można przecież z łatwością znosić we własnych plecakach w doliny, gdzie należy je posegregować i wrzucić do odpowiednich pojemników.

W działania Koalicji Recykling Górom może zaangażować się każdy prywatnie, firmy, instytucje i organizacje. Do działań w 2019 roku włączyły się już: Fundacja PlasticsEurope Polska (w Tatrach), Fundacja ProKarton (w Sudetach) i firmy Enviropol i Asekol (w Beskidzie Śląskim i Żywieckim). Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji "Śmieci skrzydeł nie mają" jest wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Chętni do włączenia się w działania Koalicji Recykling Górom mogą kontaktować się bezpośrednio z Dominikiem: dominik@cycling-recycling.eu

tytul: Głosowanie na EkoWalentynki do 8 marca!tytul: Przekop Mierzei: jak za jednym zamachem zaszkodzić Przyrodzie, stracić dużo pieniędzy i nie uzyskać nic w zamiantytul: Kajak Jamboree, 2 marca 2019, Gdyniatytul: Eko-Inspiracja 2018. Plebiscyt.tytul: Rekuperacja zamiast oczyszczaczy!tytul: Alarm smogowy w miastachtytul: Normy CO2 dla ciężarówek ustalonetytul: Spotkania z cyklu *Recykling Rejs 2019*
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Najlepsza ekoakcja w 2018!

Zakończyło się podliczanie głosów w ogólnopolskim internetowym plebiscycie "EkoInspiracja 2018"... .
mh

Spływ "Trzech Zapór" i sprzątanie Soły

Spływ "Trzech zapór". 29-30 czerwca. Rzeka Soła. 1 dzień, kajakowanie po jeziorach zaporowych. 2 dzień, rozpoczyna się szybki nurt i przed nami 30 km rwącej, górskiej rzeki.
mh

Gołdapa, Sapina, Rospuda -posprzątane!

Recykling Rejs – 3 rzeki! W piątek była rzeka Gołdapa, w sobotę Sapina, a w niedzielę Rospuda! Recykling Rejs zawitał na Mazury i Suwalszczyznę, gdzie hasło tegorocznej edycji „Stop dla zaśmiecania środowiska wodnego – każdy może pomóc” było realizowane w praktyce w dniach 7-9 czerwca. Podczas całodziennych akcji wolontariusze z Gołdapi i okolic w kajakach patrolowali i sprzątali wody i brzegi tych rzek.

mh

EkoJanosik wybrany!

Wszystkie ręce do wioseł (jak na zdjęciu)! Recykling Rejsy zdobyły główną nagrodę „EKOJANOSIK – Zielona Wstęga Polski” przyznaną przez Krajowę Radę Ekologiczną . Gala Laureatów oraz wręczenie nagród odbyła się w trakcie III. Międzynarodowego Forum Energetyka, Transport i Środowisko EKOTRENDY, 5 czerwca w Światowym Dniu Ochrony Środowiska Naturalnego, w Krakowie.

mh

Co mają wspólnego Greta Thunberg i upadek CDU w Niemczech?

Premier Nadrenii Północnej Westfalii odpowiada

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.