artykuł

Czarna dziura

18 grudnia 2017 min
(galeria fotografii)

Jakiś czas temu Andrzej Pągowski, oceniając sytuację w Polsce, powiedział, że w sumie jesteśmy w „czarniej dziurze”, a niektórzy już zaczęli się w niej nieźle urządzać. W tym czasie nasi wybrańcy ryczą „naród” i kopią obywateli. Triumfują menele w garniturach oraz disco polo w Sejmie i publicznej telewizji. Hejtowanie miesza się hajlowaniem w imię dumy narodowej.

Ostatnio jakoś ludzie są skryci w okazywaniu swoich myśli. Boją się zwyczajnie, że to co powiedzą, to co zrobią zaszkodzi im w pracy, w szkole, na parafii a nawet wśród bliskich i znajomych. Czasami uczucie bezsilności  zniechęca, a oportunizm zachęca do „dostosowywania” się. Jakiś czas temu Andrzej Pągowski, oceniając sytuację w Polsce, powiedział, że w sumie jesteśmy w „czarniej dziurze”, a niektórzy już zaczęli się w niej nieźle urządzać. W tym czasie nasi wybrańcy ryczą „naród” i kopią obywateli. Triumfują menele w garniturach oraz disco polo w Sejmie i publicznej telewizji. Hejtowanie miesza się hajlowaniem w imię dumy narodowej.  Węglowe floty i miały zalewają rynek, bo górnicze związki zawodowe mają z tego biznes, smog  w tym czasie truje. Szyszko rąbie puszczę, bo drewno w cenie. Morawiecki (młodszy) już wykończył wiatraki a teraz chce zamienić rzeki w kanały, bo przecież trzeba zabić kolej konkurencją. Gliński skutecznie poddusza organizacje społeczne i kulturę, bo o dziwo chcą być niezależne. Maciarewicz buduje swoje bojówki, nie miejcie złudzeń, użyje ich kiedy będzie tracić władzę. Stada Misiewiczów doją, gdzie się da – to zmiana elit  i wielki skok na kasę, na miarę 4RP – aż będzie pusta.
Ostatnio jakoś, chyba przez tą "czarną dziurę" ludzie są skryci w okazywaniu swoich myśli. Może nie pozostaje nic innego jak  to „olać” to tzn #olejpis :-) i jak mistrz pioseniki Wojciech Młynarki wyśpiewał - Robić swoje!ps. „s” mi się nieco rozmazało, jak na Zawracie mocniej zawiało :-)

Dominik Dobrowolski :-) (jakoś ostatnio ludzie przejstają się podpisywać )
 

tytul: Proteuszowe oblicze kraju Energiewende?tytul: Rok po wielkim smogu: Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energiitytul: EkoWalentynki 2018 - ostatnie wolne miejsca!tytul: Jak polskie miasta walczą ze smogiem?tytul: Dewastacja przyrody. Tym razem na Wiśle, Królowej polskich rzek.tytul: Dolny Śląsk bez smogu w Gryfowie Śląskimtytul: Eko-akcje w 2018!tytul: Morska energetyka wiatrowa - lider OZE1
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Śmieci skrzydeł nie mają w Andrzejówce

Zapraszam do udziału w pierwszej w Polsce akcji "Śmieci skrzydeł nie mają" - ruszamy już marcu 2018. Zaczynamy w kultowym schronisku w Górach Suchych - w Andrzejówce: http://andrzejowka.com.pl/ , do którego pomoże nam dotrzeć Marcin Fila - znakomity sudecki przewodnik. Andrzejówka - to będzie pierwsze schronisko w Polsce, które zainicjuje cykl kolejnych akcji pt. "Śmieci skrzydeł nie mają".

mh

Recykling Dał Owoce

Od września do grudnia został zorganizowany cykl akcji hasłem "Recykling Daje Owoce".

mh

"Świeć Przykładem"

W zamian za elektroodpady i zużyte baterie Warszawianki i Warszawiacy dostaną ekologiczne latarki, a to wszystko w ramach akcji "Świeć Przykładem", która będzie zorganizowana 18 i 19 listopada w sklepie Strefa Wnętrza (Leroy Merlin) przy ulicy Ostrobramskiej 73B w Warszawie. Elektroodpady, począwszy od drobnych (lampki LED, kabelki ...) po duże elektrograty (lodówki, pralki, telewizory ... ) będą bezpłatnie przyjmowane na parkingu przed sklepem w godzinach od 10 do 16.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.