opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
Białowieża

w tym tygodniu nowelizacja ustawy o wycince – każdy głos się przyda

05 marca 2017 min
(galeria fotografii)

Dołącz teraz i powstrzymaj masakrę drzew

Przyjaciele i Przyjaciółki!

Nowe, skandaliczne prawo doprowadziło do masowej wycinki drzew w całym kraju. Ale szala przechyla się na naszą stronę i możemy wreszcie powstrzymać to szaleństwo.

Jarosław Kaczyński właśnie ogłosił, że prawo, pozwalające właścicielom posesji na wycinanie drzew bez powodu, powinno być zmienione, a Minister Szyszko zapowiedział, że to może się stać, jeśli dojdzie do „wielkich” protestów. Masowa wycinka w naszych miastach może się skończyć. 

Niech Minister Środowiska usłyszy nasz silny apel o natychmiastowe odwołanie tzw. „Lex Szyszko” jeszcze przed najbliższymi obradami Sejmu. Każdego dnia tracimy kolejne drzewa. Podpisz i podaj dalej wszystkim znajomym: 

Dołącz teraz i powstrzymaj masakrę drzew

Nowa ustawa nie wymaga zgłaszania wycinanych drzew, więc nie dowiemy się nawet, jak wiele z nich już straciliśmy. W samej Warszawie samorząd szacuje, że drzew na terenach prywatnych – a więc zagrożonych nową ustawą – jest aż 500 tysięcy! Skala tej masakry może być niewyobrażalna.

Niektórzy twierdzą, że właściciel działki powinien mieć prawo do wycinki, bez pytania urzędników o zgodę. Jednak przed zmianą ustawy nawet 98% wniosków o wycinkę i tak kończyło się zezwoleniem. Prawo można ulepszyć, tak by biurokracja nie przytłaczała zwykłych obywateli. Na obecnym mogą skorzystać przede wszystkim deweloperzy.

Stańmy po stronie drzew, naszego zdrowia i wyjątkowego piękna polskiej przyrody. Pokażmy Ministrowi Szyszce, co polscy obywatele i obywatelki myślą o tym katastrofalnym prawie. Podpisz pilny apel i podaj dalej: 

Dołącz teraz i powstrzymaj masakrę drzew

Drzewa produkują tlen, którym oddychamy, oczyszczają nasze miasta ze smogu i działają jak naturalne klimatyzatory. Pomagają zapobiegać powodziom i zwalczają substancje szkodliwe dla człowieka. Ich ochrona jest w naszym najlepszym interesie! Społeczność Avaaz od lat walczy z wycinaniem najcenniejszych lasów naszej planety, od Amazonię po Borneo. Dziś nasza kolej, by stanąć w obronie drzew.

Z nadzieją,
Martyna, Luca, Iain, Caroline i Patricia wraz z całym zespołem Avaaz

Czytaj dalej:


Avaaz.org to 44-milionowa globalna społeczność, która pracuje nad tym by przekonania i poglądy ludzi na całym świecie kształtowały globalne decyzje. („Avaaz” w wielu językach oznacza „głos” lub „pieśń”). Członkowie i członkinie Avaaz są obywatelami wszystkich krajów na ziemi, nasz zespół pracuje w 18 państwach i na 6 kontynentach, w 17 językach. Przeczytaj o największych kampaniach Avaaz tutaj, obserwuj nas na Facebooku lub Twitterze.

Otrzymujesz tę wiadomość jako członkini/ członek społeczności Avaaz, ponieważ dołączyłaś/eś do naszej kampanii "Community Petitions Site" w dniu 2013-10-27 za pomocą tego adresu e-mail: chmielowiectyszko@gmail.com.
Aby upewnić się, że nasze wiadomości nie będą trafiać do spamu, dodaj avaaz@avaaz.org do Twojej listy kontaktów. Aby zmienić swój adres e-mail, język otrzymywanych wiadomości lub inne dane, skontaktuj się z nami, lub kliknij tutaj, aby zrezygnować z subskrypcji.

Aby skontaktować się z Avaaz, prosimy nie odpowiadać na ten e-mail. Zamiast tego prosimy skontaktować się z nami przez www.avaaz.org/pl/contact lub pod telefonem +1-888- 922-8229 (USA).

 

tytul: EkoPraca w EkoWakacjetytul: 18 marca - Dzień Kajakarza w Warszawietytul: Deklaracja programowa Zielone Osiedla 2017tytul: VII Recykling Rejs -  czyli z Mazur do Warszawy kajakiemtytul: Dzieci chcą iść na spacertytul: Petycja do Prezydenta RP, Premiera i Prezesa PiStytul: Unijny system handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS)tytul: EkoWalentynki w Wysokiej k Wrocławia
view_list  inne artykuły z tematu Białowieża:
mh

Lasy Państwowe nie radzą sobie z Puszczą? Czas na park narodowy!

To nie martwe drzewa są zagrożeniem w Puszczy, tylko patrzenie na ten wyjątkowy las jako na zasób do komercyjnej eksploatacji – koalicja Kocham Puszczę komentuje wzmożoną akcję propagandową zwolenników wycinki w Puszczy

mh

Potrzebne wsparcie dla Marka Płotasta i jego rodziny

W nocy z 26 na 27 marca spłonęło mieszkanie członka naszego teamu biegowego Marka Płotasta. Prosimy o finansową pomoc dla Marka i jego rodziny.

mh

Z łukiem i dziećmi na ASF, czyli kolejne kuriozalne pomysły PZŁ

Do sieci wyciekł projekt zmian w prawie łowieckim autorstwa Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. Propozycje zostały zawarte w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt i przedstawione Ministerstwu Środowiska.

mh

Koniec Rzeczpospolitej Myśliwskiej. Senat przegłosował dobrą zmianę prawa łowieckiego

Senat opowiedział się za dobrymi zmianami przyjętymi przez Sejm.

mh

Prawo i Sprawiedliwość zgadza się na Rzeczpospolitą Myśliwską

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wraz z Kukiz15 stanęli w obronie uprzywilejowanej pozycji myśliwych. Jednocześnie zignorowali uwagi strony społecznej, fundując społeczeństwu złą nowelizacją prawa łowieckiego. Teraz w ekspresowym tempie chce doprowadzić do jej uchwalenia.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.