Recykling

Pan Karton

29 marca 2015 min
(galeria fotografii)

Fundacja ProKarton, której celem jest edukacja ekologiczna Polaków i promowanie segregacji odpadów opakowaniowych, przede wszystkim kartonów do płynnej żywności, będzie miała swoją maskotkę – Pana Kartona. Pierwszym projektem edukacyjnym, który będzie promował Pan Karton jest Klub Zielonej Ręki.

Przybij piątkę z Panem Kartonem! Fundacja ProKarton przedstawia oficjalną maskotkę

Fundacja ProKarton, której celem jest edukacja ekologiczna Polaków i promowanie segregacji odpadów opakowaniowych, przede wszystkim kartonów do płynnej żywności, będzie miała swoją maskotkę – Pana Kartona. Pierwszym projektem edukacyjnym, który będzie promował Pan Karton jest Klub Zielonej Ręki.

Podczas eventów edukacyjnych Fundację będzie reprezentować sympatyczny Pan Karton. Maskotka po raz pierwszy pojawi się publicznie podczas dorocznych obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia).
Na ulicach Warszawy będzie zachęcać do segregowania kartonów do płynnej żywności oraz uczestnictwa w nowej inicjatywie Fundacji ProKarton – Klubie Zielonej Ręki w ramach kampanii edukacyjnej „Karton, naturalnie!”.

Do Klubu Zielonej Ręki może wstąpić każdy, komu bliskie są trzy proste zasady:

Świadomie segreguję odpady opakowaniowe
Odpady opakowaniowe wyrzucam do odpowiednich pojemników przeznaczonych na selektywną zbiórkę
Wybieram opakowania pochodzące z surowców odnawialnych.

Choć Polacy deklaratywnie popierają ochronę środowiska naturalnego, nie zawsze wiedzą, jak dbać
o nie na co dzień – mówi Jan Jasiński, prezes Fundacji ProKarton. Dzięki idei Klubu Zielonej Ręki oraz Panu Kartonowi, pokażemy, że selektywna zbiórka jest prosta i nie wymaga dużego wysiłku,
a jednocześnie przynosi sporo satysfakcji. Mamy nadzieję, że Klub Zielonej Ręki zyska w tym roku liczne grono uczestników, a Pan Karton stanie się ulubieńcem Polaków, szczególnie tych najmłodszych.

 

***

Fundacja ProKarton została założona w 2011 r. przez producentów kartonowego materiału opakowaniowego do mleka i soków. Jej celem jest popularyzacja kartonów do płynnej żywności, jako opakowań nowoczesnych i zaawansowanych pod względem ekologicznym, a także działania na rzecz edukacji ekologicznej i promocji opakowań kartonowych do płynnej żywności. Więcej informacji
o działaniach Fundacji na stronie: www.prokarton.org

tytul: Dwadzieścia lat Miast dla Rowerówtytul: COP21: zapowiadają się trudne negocjacjetytul: Star Wars – reaktywacjatytul: EkoDominik na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniutytul: Które opakowania są eko?tytul: 21,35 ha zrekultywowanej powierzchni dolnośląskich składowisktytul: ING nie będzie finansował nowych elektrowni zasilanych węglem i kopalni węgla tytul: EkoDominik w Dzierżoniowie
view_list  inne artykuły z tematu Recykling:
mh

Badacze z IBM odkryli bezpieczną metodę recyklingu poliwęglanów

Co roku na świecie wytwarza się 2,7 miliona ton poliwęglanów. Wyrabia się z nich płyty kompaktowe, opakowania, soczewki okularów czy smartfony itp.

mh

(Nie)rzeczywisty poziom polskiego recyklingu

Wzrasta masa odebranych odpadów i niemal wszystkie gminy prowadzą recykling – wykazują urzędy marszałkowskie. Jednak zdaniem fachowców dane są niespójne i sektor gospodarki odpadami komunalnymi potrzebuje nowych standardów.

mh

Kochasz Polskę? Nie śmieć

To hasło kampanii ekologicznej realizowanej przez Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim. Głównym celem podejmowanych działań jest promocja czystej i uporządkowanej przestrzeni wspólnej.

mh

Nielegalne złomowanie statków to także polska specjalność

Spośród 1026 statków poddanych recyklingowi w 2014 r., 641 zostało nielegalnie, bez poszanowania zdrowia ludzkiego i środowiska, rozebranych na azjatyckich plażach.

mh

Klub Zielonej Ręki Fundacji PROKARTON

Wyniki ostatniego raportu Ministerstwa Środowiska pt. „Badanie świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski”, pokazują, że wciąż potrzebujemy edukacji ekologicznej.

mh

: Które opakowania są eko?

Podczas codziennych zakupów zwracamy uwagę na różne aspekty zanim sięgniemy po dany produkt. Jednym z nich jest opakowanie. Fundacja ProKarton podpowiada, dlaczego warto wybierać produkty pakowane w kartony do płynnej żywności.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.