Trudne sprawy

Opowieść wigilijna

24 grudnia 2014 min
(galeria fotografii)

o drzewach, spalonym domu Adama Ulbrycha i "świętych" Mikołajach, czy jak im tam, z opolskiego.

Ekolog Adam Ulbrych wyjechał z Komorzna po tym, jak nieznani sprawcy spalili mu dom i grozili,  że go wykończą. Mieszkańcy alarmują, że drzewa nadal są nielegalnie wycinane.

TV NTO: Spalenie domu i groźby dla ekologa Adama Ulbycha

Pytanie wigilijne -  Czy żyjemy w państwie prawa ?

Stawiam to pytanie publicznie na stronach portalu Zielona Brama w Wigilę Bożego Narodzenia- świąt pokoju i przebaczenia w moim kraju?

  Stawiam to pytanie odpowiedzialnym urzędnikom, utrzymywanym z
  naszych podatków:

  1.  Burmistrzowi Wołczyna- Janowi Leszkowi Wiąckowi, który w tym materiale usprawiedliwia  "biznesmena rolnego" a przy okazji chyba  siebie,
  2.  Policji lokalnej oraz  nadzorującemy ją Opolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji, pani insp. Irenie Doroszkiewicz, aby znalazła kobiecą empatię, z osobą, której pali się dom i wyrzuca groźbami z kraju, 
  3. Prokutarurze podobno niezależnej,która prowadzi śledztwo, aby świeta wykorzystała do analizy, czy robi na pewno wszystko, aby postawic zarzuty  właściwej osobie, a nie czekała na kolejne nieszczęście... 
  4. Wojewodzie Opolskiemu- Ryszardowi Wilczyńskiemu,   który nadzoruje przestrzeganie prawa w województwie opolskim
  5. Szefowi Delagatury ABW w Opolu, aby sprawdził pogłoski o mafijnych powiązaniach przestepców   w tej sprawie, bowiem nawet do mnie 100 km od Wołczyna one   docierają i aby ABW mniej sie zajmowała nami ekologami, a więcej   rzeczywistymi gangsterami.

Obejrzyjcie Państwo sobie ten materiał, otwórzcie Wasze szafy i akta, gdzie  powinniście  mieć wiecej informacji i po Świetach weźcie się do pracy!

Jak długo jeszcze obywatele nie będą mogą pojąć lokalnych układów, bezkarności i bezczelności właściciela firmy meblowej Michała Alberta oraz gospodarza od niedawna na terenie rolnym, przejętym od ANR SP  koło gospodarstwa Adama Ulbrycha, którego winą jest to, że sąsiaduje z Panem Albertem i nie godzi sie na samowolę i   bezprawie oraz wycinanie wielusetletnich dębów ?

Takie mam proste pytania i życzenia na Świeta, w 25 roku budowy naszej niepodleglości, demokracji i państwa prawa.

Dziękuję mediom i dziennikarzom opolskim, że stają na wysokości zadania i bronią pozornie bezbronnych i państwa prawa !

Radosław Gawlik
Obywatel Rzeczpospolitej Polskiej

tytul: Polscy rolnicy szykują powstanie.tytul: Elektryczność w Niemczech: Prąd z odnawialnych źródeł energii na pierwszym miejscutytul: Maski smogowe zamiast oscypków. tytul: Termo - modernizacja nie(d)oceniona.tytul: Zamaskowane uzdrowiska.tytul: (O)cena powietrza w Polscetytul: Lima, COP 20: Podsumowanietytul: Pieniądz rządzi ... klimatem.
view_list  inne artykuły z tematu Trudne sprawy:
mh

CIR: spotkanie w sprawie nielegalnej wycinki drzew i serii podpaleń pod Wołczynem (komunikat)

W poniedziałek w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie poświęcone wyjaśnieniu kwestii bezprawnej wycinki drzew i podpaleń na Opolszczyźnie. Szefowa rządu o problemie dowiedziała się podczas sierpniowej wizyty w Lasowicach Wielkich.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.