OZE

W Bydgoszczy powstanie fabryka innowacyjnych modułów fotowoltaicznych

01 lipca 2014 min
(galeria fotografii)

Dwa polskie przedsiębiorstwa, Freevolt i Hanplast, poinformowały na targach Intersolar w Monachium o swoich planach inwestycyjnych w dziedzinie fotowoltaiki.

 Firmy zamierzają wprowadzić na rynek nową generację wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych wytwarzanych na bazie rewolucyjnej koncepcji technologii połączeniowej SmartWire firmy Meyer Burger, zastępującej tradycyjną technologię “bus bar”.

Zakłada się, iż produkcja i sprzedaż tych innowacyjnych modułów PV ustanowi zupełnie nowe standardy na globalnym rynku fotowoltaiki. Ulepszone zestawienie komponentów (BOM), wysoce zautomatyzowany proces produkcyjny oraz liczne innowacje w technologii połączeniowej SmartWire w powiązaniu z ogniwami słonecznymi nowej generacji przełamią ograniczenia istniejącej technologii “bus bar”. W wyniku tego moduły PV FreeVolt™ staną się na całym świecie wyjątkowym rozwiązaniem dla szerokiego spektrum zastosowań, zarówno przemysłowych jak i komercyjnych.

Nowa fabryka modułów zlokalizowana zostanie w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, gdzie mieszczą się także siedziby firm Hanplast i Freevolt. Preferowanym dostawcą technologii będzie szwajcarska Grupa Technologiczna Meyer Burger Technology LTd (notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX pod akronimem MBTN), właściciel praw patentowych do technologii połączeniowej SmartWire.

Freevolt jest największą w Polsce siecią sprzedaży i serwisu w sektorze produktów energii odnawialnej. Hanplast jest jednym z głównych europejskich producentów specjalizujących się w wyrobach z plastiku i narzędziach do jego przetwarzania. Będąc największym europejskim dostawcą dla Grupy IKEA, Hanplast w minionych latach wykazał się wysokim poziomem innowacyjności w opracowaniach produktów oraz przetwórstwie plastiku w związku z czym uzyskał status Priorytetowego Dostawcy Grupy IKEA. Freevolt i Hanplast współpracują nad wdrożeniem do wytwarzania modułów w tej wysokowydajnej technologii od 2011 roku, a planowany początek produkcji wyznaczono na pierwszy kwartał 2015.

FreeVolt
 

komentarz redakcji:

min

To musi byc biznes, skoro mimo wyraźnego deprecjonowania OZE i ustawy ich dotyczącej dwa polskie przedsiębiorstwa, Freevolt i Hanplast, poinformowały o planach wprowadzenia na rynek nowej generacji wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych. Powstanie w Bydgoszczy nowa fabryka.

R. Gawlik

tytul:  	  Zielony Instytut -Demokracja energetyczna kontra Grupa Trzymająca Węgiel tytul: Powstaje pierwsza w Polsce spółdzielnia energetyczna! tytul: Unia Europejska zamierza stworzyć wspólne ramy gospodarki cyrkulacyjnejtytul: Niemcy węglem zastępują atom?tytul:  Jest sposób, by mieć więcej energiitytul: Gigantyczne oszczędności dzięki dekarbonizacjitytul: USA odchodzą od węglatytul: Afera melioracyjna w woj. zachodnio - pomorskim
view_list  inne artykuły z tematu OZE:
mh

Morska energetyka wiatrowa - lider OZE1

Morska energetyka wiatrowa rozwija się bardziej dynamicznie niż jakakolwiek inna technologia produkcji energii elektrycznej na świecie2. 

mh

Na Dolnym Śląsku powstał trzeci samorządowy klaster energii

Mirsk, Wleń, Lubomierz, Lwówek Śląski i Stara Kamienica powołały dzisiaj Izerski Klaster Energii Odnawialnej. To trzecie takie przedsięwzięcie realizowane przez samorządy na Dolnym Śląsku.

mh

Umowa partnerska pomiędzy PGE Obrót a TÜV SÜD Polska

Jedna z najbardziej znanych marek na świecie wspiera PGE Obrót przy produktach o charakterze technicznym. Celem jest podnoszenie jakości obsługi PGE przy wykorzystaniu doświadczenia TÜV SÜD.

mh

Chiny zachorowały na OZE

W ostatnich latach Chiny postawiły na OZE. Podyktowane jest to tym, że OZE jest coraz tańsze.

mh

wyborcza.biz: Rząd stawia na węgiel, a Polacy na odnawialne źródła energii

Od 1 września Warszawa daje 15 tys. zł na budowę minielektrowni słonecznych, a RWE chce ich zakup rozkładać na raty. - Polacy chcą zielonej energii - wynika z sondażu CBOS.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.