tytul: Komisarz UE nawołuje do polityki klimatycznej, nawiązując do Ukrainytytul: Prosument dla jst. NFOŚiGW wesprze budowę małych, lokalnych elektrowni tytul: Biogazownie nie są na przegranej pozycji tytul: Cele pakietu klimatyczno-energetycznego a sprawa polskatytul: Znaleziono zardzewiałe pojemniki na odpady promieniotwórcze w składowisku w Niemczechtytul: konferencja o nadchodzącej rewolucji energetycznej pod tytułem Inteligentne Sieci Energetyczne w Polscetytul: Japonia szuka nowych dróg importu gazu ziemnegotytul: Elektrownia Opole: Pieniądze w błoto
min
wiadomości

Areva buduje morską farmę wiatrową w Niemczech

Koncern Areva zainstalował 20 z 40 turbin wiatrowych w parku wiatrowym Trianel w Borkum, położonym w okolicy niemieckiego wybrzeża Morza Północnego.
opublkowano 10 marca 2014

Prace montażowe turbin typu M5000 rozpoczęły się we wrześniu 2013 r. Park wiatrowy Trianel, położony w odległości 45 km od wybrzeża Niemiec, zajmuje obszar 56 km kw. Park rozpocznie produkcję energii wiatrowej jeszcze w tym roku.

Do końca 2014 r., Areva zainstaluje w Niemczech 120 przybrzeżnych turbin, które dostarczą energię do około 600 tys. gospodarstw domowych.


Źródło:
www.wnp.pl

 
ico

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.