tytul: Elektrownia Opole: Pieniądze w błototytul: Czy w lutym warszawiacy powinni nosić maski?tytul: Czy Kraków będzie drugim Dublinem w kwestii jakości powietrza?tytul: M. Stryjecki, FNEZ: morska energetyka wiatrowa może być motorem rozwojutytul: Oświadczenie PIEGO ws. postępowania KE dot. nielegalnej pomocy publicznej dla OZEtytul: Andrzej Kassenberg o polityce klimatycznej UE do roku 2030tytul: Ekolodzy- Fundusz Wspólnej Polityki Rybołówstwa UE to tylko połowiczny sukcestytul: ClienthEarth wygrywa w NSA z koncernami energetycznymi
min
wiadomości

Kolejny duży wyciek w Fukushimie

Kolejny wyciek w nieczynnej elektrowni jądrowej w Fukushimie. Operator elektrowni poinformował, że do środowiska przedostało się 100 ton silnie radioaktywnej wody.
opublkowano 02 marca 2014

Rzecznik koncernu TEPCO, który jest właścicielem elektrowni poinformował, że skażona woda nie wydostaje się już z uszkodzonego zbiornika.

Rozszczelnieniu uległ jeden z setek zbiorników, w których magazynowana jest woda zużyta do chłodzenia reaktorów Fukushimy. Woda jest niezwykle radioaktywna. Jak poinformowano, poziom radioaktywności wody, która przedostała się do gleby to 230 milionów bekereli na litr. Dla porównania, dopuszczalna granica dla wody pitnej to 10 bekereli na litr.

Informacja o kolejnym wycieku na nowo budzi pytania o bezpieczeństwo nieczynnej elektrowni w Fukushimie, która przez ekologów nazywana jest "tykającą bombązegarową". W ubiegłym roku koncern TEPCO przyznał, że nie jest w stanie poradzić sobie sam z zabezpieczeniem reaktorów. O międzynarodowe wsparcie zaapelowały zaś władze Japonii.

żródło: http://wiadomosci.dziennik.pl
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.