tytul: M. Iwanowski: PGE trochę chce, trochę musitytul: Organizacje ekologiczne apelują do premiera ws. ustawy o OZE tytul: Dlaczego zdecydowane działania w dziedzinie klimatu leżą w interesie gospodarczym Europy?tytul: Polityka węglowa? Resort chce współpracy z Niemcamitytul: Gminy chcą energii z OZE. I czekają na ustawętytul: Zdaniem branży energetyki odnawialnej Bruksela zablokuje ustawę o OZEtytul: Certyfikaty i świadectwa energetycznetytul: Autostrada wodna na Wiśle. Żegluga śródlądowa również jest opłacalna dla przyrody
min
wiadomości

Rynek energii słonecznej w USA wzrósł o 30% w 2013 roku

Energetyka słoneczna w USA na przestrzeni ostatniego roku odnotowała wzrost rynku o 30%.
opublkowano 07 stycznia 2014

Około 13% instalacji słonecznych na świecie znajduje się właśnie w Stanach Zjednoczonych. Ich właścicielami są nie tylko firmy. Przybywa coraz więcej osób fizycznych produkujących energię ze słońca.

Statystycznie w kraju co 4 minuty montowana jest nowa instalacja solarna. Taki wzrost jest rezultatem spadku cen jak i poprawy efektywności sprzętu. Liderem w tym zakresie jest Kalifornia, ale przyjazna odnawialnym źródłom polityka sprawiła, że mniej obfite w słońce stany takie jak New Jersey czy Massachusetts też mają przyzwoite wyniki w tym zakresie.

Więcej: Eco Watch

komentarz redakcji:

min

Wzorujmy sie na USA nie tylko na łupkach ! Słońce - głupcy!
Radek Gawlik

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.