tytul: Koniec z finansowaniem elektrowni węglowychtytul: O tym jak dobre Ministerstwo Środowiska prowadzło konsultacje.tytul:  Środki unijne – nie wyrzućmy ich w błoto!tytul: Komisarz UE ds. energii mataczy!tytul: Ekolodzy i pracodawcy chcą ustawy ws. efektywności energetycznej budynkówtytul: OZE tańsze ale atom szybszytytul: Stracona szansa na niższe rachunki za energię dla mieszkańców Opolszczyzny.tytul: Radioaktywny wyciek z kopalni uranu w Australii
min
wiadomości

Polska zablokowała restrykcje łupkowe w Parlamencie Europejskim

Koalicja państw z udziałem Polski zablokowała zaostrzenie przepisów środowiskowych dla gazu łupkowego - informuje dzisiejsza *Rzeczpospolita*.
opublkowano 10 grudnia 2013

W piątek na posiedzeniu ambasadorów UE zapadła decyzja korzystna dla planów eksploatacji gazu łupkowego. Polsce udało się zgromadzić koalicję państw i przeciwstawić się propozycji Parlamentu Europejskiego, który chciał zaostrzyć przepisy środowiskowe związane z poszukiwaniem gazu łupkowego. To podniosłoby koszty i wydłużyło przystępowanie do wierceń.

Z informacji dziennika wynika, że koalicję blokującą tworzą: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania, Irlandia, Rumunia, Grecja.

tanowisko ambasadorów nie kończy walki. Teraz negocjatorzy obu stron, czyli Parlamentu Europejskiego i Rady UE (unijne rządy), będą szukali kompromisu. Poza tym sam europarlament jest w tej sprawie podzielony i projekt zaostrzający łupkowe inwestycje ledwo przeszedł.

Możliwe, że Rada wymusi na europarlamencie wyłączenie z tej dyrektywy wszystkiego, co dotyczy gazu łupkowego, a to będzie zwycięstwo jego zwolenników. Propozycje antyłupkowe mogą jednak wrócić w innych projektach.

źródło: http://wyborcza.biz/biznes

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.