tytul:  Międzynarodowy Marsz dla Klimatu - COP 19 - Warszawa 16.11.2013tytul: Światowe NIE dla Elektrowni Północ  – międzynarodowa akcja wysyłania listów do inwestoratytul: Filipiny: jak pomóc, gdzie wpłacićtytul: Rząd próbuje „puścić z dymem” sektor odnawialnych źródeł energii. tytul: Europa nie poradzi sobie bez węglatytul: Stop nieodpowiedzialnej polityce Wrocławia wobec zieleni.tytul: Warszawa, miejsce spotkania grzeszników klimatycznychtytul: FUNDUSZE DLA ZIELONEJ GOSPODARKI
min
wiadomości

Energia obywatelska dla dobrego klimatu: Otwarta debata o Polsce i jej przyszłości

od 15 listopada, 09:00 do 16 listopada  2013, 14:30 Warszawa, Pałac Kultury i Nauki (IV piętro)
opublkowano 14 listopada 2013

JUŻ JUTRO KONFERENCJA „ENERGIA OBYWATELSKA DLA DOBREGO KLIMATU: OTWARTA DEBATA O POLSCE I JEJ PRZYSZŁOŚCI”

Konferencja organizowana przez grupę parlamentarną Zielonych/WSE w Warszawie w dniach 15-16 listopada 2013 ma formę debaty, do której organizatorzy zapraszają wszystkich Polaków interesujących się sprawami klimatu, energii i ekologii w kontekście Polski i jej przyszłości.

Podczas konferencji zostaną poruszone tak kluczowe zagadnienia, jak np. stanowisko Polski wobec COP19 w kontekście długofalowych korzyści dla kraju, rozwój miast w oparciu o współpracę z mieszkańcami, nie zaś przeciwko nim, skutki oparcia polskiej energetyki na węglu, czy też kwestie dotyczące inwestycji na polskiej wsi. Są to zagadnienia, które bezpośrednio dotyczą mieszkańców Polski, w tym lokalnych społeczności. Jest to istotny powód, aby włączyć się w dyskusję na te tematy i przedstawić swoje stanowisko.

Wśród zaproszonych mówców znajdą się między innymi: europarlamentarzyści Yannick Jadot i Claude Turmes, profesor Andrzej Radecki z Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej, Radosław Gawlik - działacz ekologiczny, były wiceminister środowiska, lider stowarzyszenia Eko-Unia. Gościem specjalnym konferencji będzie Rebecca Harms, niemiecka eurodeputowana, przewodnicząca Frakcji Zielonych w parlamencie UE.

Obywatelska debata organizowana przez grupę parlamentarną Zielonych/WSE stanowi nie tylko uzupełnienie trwającego już w Warszawie szczytu COP19, lecz jest także przyczynkiem do podjęcia wspólnych działań na rzecz przyszłości w kontekście innowacji, trwałych miejsc pracy, lepszej jakości życia. Główną ideą konferencji jest uświadomienie współobywatelom, że przyszłość Polski zależy częstokroć od decyzji, które zapadają w wąskich gronach decyzyjnych. Czas by to zmienić i by zwykli obywatele poczuli, że mają wpływ na swoją przyszłość i szanse swoich dzieci.

Jutrzejszą konferencję poprzedzi dn. 14.11.2013 emisja filmu „Drill, baby, drill”. Jest to historia ludzi, którzy w obawie o swoją przyszłość potrafią zmobilizować siebie i innych, aby wspólnie stanąć w obronie spraw ważnych dla ich życia. Pokaz odbędzie się o godzinie 19.00 na Skwerze Hoovera.

Konferencja rozpocznie się 15 listopada 2013 o godzinie 9.30 w Pałacu Kultury i Nauki
w Warszawie i potrwa do 16 listopada.

Więcej informacji:
http://www.greens-efa.eu/energia-obywatelska-dla-dobrego-klimatu-10640.html
oraz na stronie Facebooka:
https://www.facebook.com/energiaobywatelska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.