tytul: Kancelaria premiera: polska energetyka może być oparta tylko na węglutytul: Tusk: przekop Mierzei Wiślanej - tylko jeśli będzie opłacalny i bezpiecznytytul: Panele fotowoltaiczne na dachach autobusów miejskich w Lublinietytul: Nowa kopalnia węglowa pod Poleskim Parkiem Narodowym ?tytul: Ekofobia w sezonie ogórkowymtytul: Elektrownia atomowa na podwórku sąsiadatytul: Polacy bliżej wytwarzania prądu na własne potrzebytytul: USA chcą chronić przyrodę. Nie wpuszczą statków na Antarktydę?
min
wiadomości

Monsanto wycofuje się z zasiewów GMO w Europie

Amerykański gigant od genetycznie zmodyfikowanego (GMO) ziarna siewnego nie będzie nalegać na zwiększanie takich zasiewów w Europie z powodu silnego sprzeciwu w wielu krajach.
opublkowano 01 sierpnia 2013

Europejscy przedstawiciele firmy z St. Louis w stanie Missouri oświadczyli niemieckiemu dziennikowi "Taz", że nie będą prowadzić więcej lobbyingu na rzecz takich upraw w Europie i nie będą ubiegać się o zatwierdzanie nowych roślin zmienionych genetycznie. - Doszliśmy do wniosku, że nie ma to na razie sensu - stwierdziła niemiecka rzeczniczka firmy, Ursula Lüttmer-Ouazane.

Rzecznik Monsanto ds. kontaktów z firmami, Thomas Helscher dodał, że jego firma stwierdziła wyraźnie, iż będzie kontynuować obecność na rynkach upraw biotechnologicznych tam, gdzie istnieje dla nich szerokie poparcie. - Będziemy sprzedawać ziarno siewne GM tylko tam, gdzie ma szerokie poparcie rolników, polityków i gdzie funkcjonuje system przepisów. Z tego co w nam wiadomo, ma to zastosowanie tylko do niewielu krajów w Europie, głównie Hiszpanii i Portugalii - dodał.

czytaj więcej: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1015450.html

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

  • mh

    Tajemnicze uprawy GMO[]

    Partia Zielonych zarzuca komisji sejmowej wprowadzanie do regulacji GMO niekonsultowanych przepisów. A MSZ zwraca uwagę na niewłaściwą transpozycję dyrektywy unijnej

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.