Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/terra/terra_myadmin/site/myadmin.eko.org.pl/public_html/class/class_Portal.php on line 222

Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/terra/terra_myadmin/site/myadmin.eko.org.pl/public_html/class/class_Portal.php on line 225

Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/terra/terra_myadmin/site/myadmin.eko.org.pl/public_html/class/class_Portal.php on line 229

Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/terra/terra_myadmin/site/myadmin.eko.org.pl/public_html/class/class_Portal.php on line 232

Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/terra/terra_myadmin/site/myadmin.eko.org.pl/public_html/class/class_Portal.php on line 237

Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/terra/terra_myadmin/site/myadmin.eko.org.pl/public_html/class/class_Portal.php on line 245

Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/terra/terra_myadmin/site/myadmin.eko.org.pl/public_html/class/class_Portal.php on line 270
Człowiek Roku 2014
×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa
logo
 

24 kwietnia 2014
info
 

Człowiek Roku 2014

Krzysztof Smolnicki,  ekolog, rowerzysta, wegetarianin, ojciec i mąż, skromny lider  Fundacji Ekorozwoju, robiący wielkie rzeczy został wybrany w konkursie „ CZŁOWIEK ROKU 2013” – autorytetem w dziedzinie ochrony środowiska

W regulaminie Konkursu zapisano pięknie: „Człowiekiem Roku 2013 może zostać osoba, która w sposób ponadprzeciętny, całą swoją pracą zasłużyła się w roku 2013 dla ochrony środowiska nie bacząc na trud podjętych prac dla dobra wspólnego.”
Krzyś Smolnicki pięknie się wpisuje w to motto. Prezesuje wciąż tej samej firmie Fundacji EkoRozwoju- FER*, która w miarę swego rozwoju dostosowywała nazwy do zakresu działalności. Krzysztof z małej fundacji, powstałej w 1991r zwanej  wówczas  Fundacja Oławy i Nysy Kłodzkiej zrobił profesjonalną organizację realizującą liczne projekty zrównoważonego rozwoju w kraju i za granicą, zatrudniając na stałe obecnie 16 osób a na zlecenia - setki w okresie działania fundacji i jej następczyń. Wspiera aktywnie ruch ekologiczny. Jego aktywność i udział w we władzach pozwolił też rozwinąć Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć – reprezentację jedynej sieci pozarządowych organizacji ekologicznych w Polsce-  w dużą organizację, rozwijającą ogólnopolskie projekty.
Wymieniamy tylko największe, wybrane projekty FER, aby oddać skalę działań Krzysztofa Smolnickiego i jego organizacji:

  • Reintrodukcja i restytucja niepylaka apollo na Dolnym Śląsku
  • Herbata jako produkt lokalny w Tkibuli, Gruzja - wsparcie rozwoju małej przedsiębiorczości
  • STRAŻNICY NATURY - obywatelski monitoring działań administracji publicznej w ochronie przyrody
  • Drogi dla Natury - kampania informacyjna LIFE
  • Integracja w jurcie – wielokulturowość od kuchni i w podróży
  • Film przyrodniczy "Sekretne życie drzew"
  • Ogólnopolska kampania selektywnej zbiórki ZSEE „Zamień elektroOdpady Na Kulturalne    Wypady
  • Jarmarki Ekologiczne we Wrocławiu
  • Turystyka przyjazna przyrodzie w Dolinie Baryczy
  • KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE - TWOJE PIENIĄDZE KSZTAŁTUJĄ ŚWIAT!

  W ubiegłym roku Krzysztof  Smolnicki i FER- otworzył, rewitalizując wcześniej energetycznie budynek miejski, ośrodek EkoCentrum. Trwało to 3 lata. Kosztem wieluset godzin pracy i zdobywając blisko 3,5 milionowe dofinansowanie z środków UE- otworzono pierwszy tego rodzaju miejski ośrodek eko-edukacji, z odnawialnymi źródłami energii, zielenią  i zachowaniem zabytkowej struktury budynków **.
  Krzysztof to człowiek debaty, dialogu, daleki od łatwych sądów, a jednocześnie zdecydowany ochroniarz, którego frustruje niszczenie przyrody i głupota nieświadomych lub interesownych ludzi. Wielu z Was go zna i wie, że to człowiek skromny, konstruktywny, ekolog jak się patrzy.

Radosław Gawlik ,
Prezes Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA

 

 

info

Energia dla klimatu: Ziemia płonie – dosłownie i symbolicznie: Prowadzący: Ewa Podolska W studio: Marcin Popkiewicz, Urszula Zielińska
wokół kilimandżaro spływała krew masajów zabijanych przez masajów zwierząt w końcu przyszedł czas że sama góra spływa topniejącym śniegiem jak (...)
  audycje radiowe
Energia dla klimatu: Ziemia płonie – dosłownie i symbolicznie: Prowadzący: Ewa Podolska W studio: Marcin Popkiewicz, (...)
Poranek Radia TOK-FM Gawlik: Plan transformacji energetycznej dla Polski musi być ponadpartyjny
goście Filipa Marczyńskiego, prof. Mariusz Orion-Jędrysek,  Wojciech Myślecki, Radosław Gawlik rozmawiają o COP24
Ewa Podolska i Radosław Gawlik rozmawiają w przeddzień COP24 prof. Szymona Malinowskiego , fizyka (...)
  tematy
Specustawa „Lex węgiel” przeminęła z...wyborami i protestami Specustawa zmiana prawa górniczego i geologicznego do kosza
W Wałbrzychu odbyła się kolejna debata przedwyborcza na trasie Ekopatriotów. Udział wzięli kandydaci z KO, Lewicy, PSL i Konfederacji.
Recykling Rejsy organizuję już od 2011 roku - mówi ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski, który w swoim kajaku "śmieciarce" (...)
W sprawie zasypywania zbiornika na Zakolu A jest tyle nieprawidłowości, że zamek w Puszczy Noteckiej, to jest przy tym mały (...)
Przed rozpoczęciem nowego sezonu grzewczego Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) po raz kolejny zlecił badania opinii publicznej.
Już za kilka dni, 23 września br. w Nowym Jorku rozpocznie się Szczyt Klimatyczny ONZ – specjalne spotkanie wysokiego szczebla (...)
W zasadzie nie sami ekolodzy, ale sąd administracyjny w Cottbus, który odrzucił skargę koncernu LEAG.
Hanna Schudy: Wkrótce ważne wybory w Niemczech. Polityka migracyjna oraz polityka klimatyczna to punkty zapalne kampanii wyborczej w Brandenburgii i Saksonii
Dla biosfery i ku pamięci Dzieci Wojny … 11 milionów hektarów lasów w Afryce mają łącznie sadzić wolontariusze z całego świata, (...)
Sąd Okręgowy w Poznaniu stwierdził wczoraj nieważność uchwały Walnego Zebrania Akcjonariuszy spółki Enea, zezwalającej na budowę 1000 MW bloku węglowego (...)
Do 1 lipca 2019 Polska ma przedstawić mapę drogową wycofywania toksycznej rtęci ze stomatologii. Do tej pory rozwiązaniem na wszystkie (...)
A może jednak na OZE, EE i akumulatorach? Czy górnicy sa tak straszni, czy tak głupi, czy tylko interesowni? A może są (...)
W nocy z 26 na 27 marca spłonęło mieszkanie członka naszego teamu biegowego Marka Płotasta. Prosimy o finansową pomoc dla (...)
Producenci europejskich samochodów ciężarowych będą musieli zmniejszyć emisję CO2 sprzedawanych pojazdów niemal o jedną trzecią do roku 2030. To najważniejszy (...)
Długo wyczekiwana decyzja tzw. komisji węglowej dotycząca daty odejścia od węgla w Niemczech w końcu zapadła. Są powody do radości (...)
Dziś mieszkańcy złożyli petycję do prezydenta Dutkiewicza
Morska energetyka wiatrowa rozwija się bardziej dynamicznie niż jakakolwiek inna technologia produkcji energii elektrycznej na świecie2. 
Tryb​ ​powstawania​ ​ustawy​ ​o​ ​„jawności”:​ ​zaprzeczenie​ ​idei​ ​otwartości​ ​i​ ​jawności Przygotowywany przez koordynatora służb specjalnych projekt ustawy powstawał od wielu (...)
Brytyjski rząd poinformował w czwartek o swej decyzji kontynuowania działań na rzecz zbudowania w Wielkiej Brytanii nowej elektrowni atomowej,
Co roku na świecie wytwarza się 2,7 miliona ton poliwęglanów. Wyrabia się z nich płyty kompaktowe, opakowania, soczewki okularów czy (...)
Działania te budzą szeroki sprzeciw, ponieważ obszar ten jest objęty ochroną w ramach sieci Natura 2000.
W poniedziałek w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie poświęcone wyjaśnieniu kwestii bezprawnej wycinki drzew i podpaleń na Opolszczyźnie. Szefowa rządu (...)
Relacja z konferencji w Berlinie „Kiedy koncerny zarządzają protestami” (26.09.2015)
  news
Hanna Schudy i Radosław Gawlik: Protest na Wiejskiej dzień po wyborach 14.10.19

Specustawa „Lex węgiel” przeminęła z...wyborami i protestami Specustawa zmiana prawa górniczego i geologicznego do kosza
W Wałbrzychu odbyła się kolejna debata przedwyborcza na trasie Ekopatriotów. Udział wzięli kandydaci z (...)
Podczas EkoPikniku organizowanego 13 września w Kędzierzynie Koźlu prowadzona była zbiórka elektroodpadów! Zgodnie z (...)
Recykling Rejsy organizuję już od 2011 roku - mówi ekolog i podróżnik - Dominik (...)
Mimo że przepychana w błyskawicznym tempie, nowelizacja jednej z kluczowych ustaw dla polskiej energetyki, (...)
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu z okręgu wałbrzyskiego.
Kogo w regionie łódzkim interesuje ekologia? Tylko Anita Sowińska z Wiosny (SLD) i Jakub Bilski z Partii Zieloni (...)
  Jaki jest sens strzelania do dzikich ptaków? O bezsensie i szkodliwości tego procederu można posłuchać w filmie przygotowanym przez koalicję Niech (...)
 energia dla klimatu
Energia dla Klimatu, sierpień/ wrzesień 2019

Energia dla Klimatu lipiec/sierpień 2019   "Nie umiemy pomóc i nie zamierzamy/ chcemy tylko wam pokazać, że (...)
Energia dla Klimatu, czerwiec/lipiec 2019   Naftowy OPEC boi się Grety, pod sejmem protestują polskie nastolatki, z (...)
więcej
2019-04-20
wykaz -dkrywki
2018-12-17
Polskie Radio Wrocław:
2018-12-13
Klimat rzecz polityczna
2018-11-22
granty all
2018-11-22
granty - zwycięzcy
2018-07-11
Wpływ zmiany klimatu na zdrowie
2018-07-11
Wpływ procesów procesów rynkowych na rozwój OZE w Polsce
2018-04-29
Zastąpienie energii z węgla energią odnawialną ma fundamentalne podstawy - (...)
2018-01-30
konferencja łódź 01.2017
2018-01-12
wawer
2017-12-13
Zielen sojusznikiem w walce ze smogiem! Prosze zaglosuj na park (...)
2017-12-13
Zielen sojusznikiem w walce ze smogiem! Prosze zaglosuj na park (...)
2017-11-15
Debata o transformacji energetycznej i gospodarczej Dolnego Śląska w XXI (...)
2017-09-28
Smog sam nie zniknie - potrzebne pilne dzialanie
2017-06-01
konin
2017-04-26
pit drzewa 2017
2017-04-13
Przyjaciele drzew 1%
2017-01-17
petycja Radek:
2016-12-07
SMOG STOP - podziekowania za udzial w szkoleniu.
2016-11-21
Zaproszenie na szkolenie antymosgowe 23.11.2016 w EkoCentrum Wrocław - przypomnienie
2016-11-17
Zaproszenie na szkolenie antymosgowe 23.11.2016 w EkoCentrum Wrocław
2016-09-29
sabina 2016.30.09
2016-09-12
sabina: drzewa@eko.org.pl 2
2016-09-12
sabina: drzewa@eko.org.pl: 1
2016-09-02
Krzyś: Bardzo dziękujemy!
2016-08-13
7 Na Straży Drzew - Krzysia
2016-08-07
6 Sabina
2016-07-22
5 na straży drzew - Krzyś
2016-07-22
4 na straży drzew - Krzyś
2016-07-22
3 na straży drzew - Krzyś
2015-12-04
koszty smogu 10.12.2015
2015-11-06
dolnoskaski alarm smogowy newsletter 6.11.2015
2015-10-05
newsletter alarmsmogowy 102015
2015-09-08
regulamin konkursu Plakatem W Smog
2015-09-08
newsletter alarmsmogowy
2014-03-05
Woda w górach
2014-03-05
eko-video
2013-06-30
meta keywords
2013-05-12
meta_description
2013-05-12
Chrońmy Puszczę Białowieską